Puljanke pobjednice 15. memorijalnog turnira Ružice i Vladimira Šešelje

Puljanke pobjednice 15. memorijalnog turnira Ružice i Vladimira Šešelje-110490

PULA MOVITER : ZAGREB 73:61
Sa četiri pobjede u četiri utakmice, igrane u pripremnom razdoblju, košarkašice Pule-Moviter ulaze u novu natjecateljsku sezonu u kojoj će se u skupini Premijer lige boriti sa Ragusom, Splitom, KAŽL-om, Šibenikom i Zadrom. Pobjedom protiv Zagreba osvojen je i 15. memorijalni turnir Ružice i Vladimira Šešelje koji se odigrao u pulskom Domu sportova Mate Parlov.

Današnji ogled protiv Zagreba pružio je izjednačenu borbu, no domaće cure su uspjele držati prednost na svojoj strani do poluvremena koje je završilo rezultatom 39:33. Na početku treće četvrtine Zagrepčanke se približavaju te u jednom trenu izjednačavaju rezultat i na semaforu svijetli 41:41. Trener domaćih Đukić poziva time-out i nakon njega Puljanke rade seriju i odlaze u jednom trenu na najveću prednost od 20 koševa razlike, što je na kraju presudilo utakmicu. Do kraja utakmice domaće cure su samo održavale prednost i zaključile utakmicu s 12 poena prednosti (73:61).

Kod domaćih je najefikasnija bila Schrauth sa 19 postignutih poena, a pratile su je Krstić sa 16 i Plavljanin sa 14. U strijelce su se još upisale Borić 8, Ramljak 7, Trehub 4, Begonja 3 i Perić 2. Kod gošći najviše su se istakle kapetanica Jurić sa 17 i Mayles sa 14 postignutih poena.