Pula 1981 116, Saša Gligorović 39, Dino Rakić 36

Pula 1981 116, Saša Gligorović 39, Dino Rakić 36-55367

PULA 1981 : LABIN 116:72
Nije baš da je Gliga igrao sam protiv favoriziranih Puljana ali sve što je mogao učinio je sam uz skromnu pomoć Igora Đermana koji je susret završio bez zraka i 11 poena. U sastavu Puljana mogućnost veće rotacije dozvoljavala je potpunu kontrolu ritma igre za koju Labin u Sportskom centru Mirna jednostavno nije bio spreman. Kada se na 12 igrača odluči krenuti sa svega šest igrača u rotaciji onda ne čudi završnih 116:72.

Već na otvaranju prve četvrtine Puljani su očito naučili lekciju iz nekih predhodnih sličnih utakmica te na odmor odlaze sa mirnih 32:23. U drugoj četvrtini Puljani ubacuju nižu brzinu te u nešto ležernijem ritmu na veliki odmor odlaze sa rezultatom 51:44.

U 35. minuti za Labin još nište nije izgledalo tako loše jer je na semaforu svijetlio rezultat 61:52, ali tada Pula 1981 radi seriju 13:0 i utakmica odlazi u jednom smjeru, jer  su domaći košarkaši do kraja svoj posao ozbiljno odradili, pogotovo Dino Rakić koji je prosto letio po parketu.

U posljednjoj četvrtini oba su trenera gurnuli na teren pričuve koje su imale istu razliku u kvaliteti kao i udarne postave. Sve u svemu trener Boris Begonja kojem je ovo bilo drugo sjedenje na klupi Labina još je jednom mogao zaključiti da ga čeka krvav posao kako bi pronašao barem još dva igrača koji će u obrani ali i napadu pomagati Saši Gligoroviću. Kod Puljana, ovo se može shvatiti tek dobrim treningom i rastrčavanjem uoči velike subote i posljednjeg ovosezonskog pulskog derbija kojeg će u dvorani Stoja iduće subote sa početkom u 19 sati odigrati Stoja i Pula 1981. Upravo taj susret mogao bi odlučiti tko će u vječitoj partiji šaha na kraju sezone biti bolji u gradu Stoja ili Pula 1981, a Puli 1981 je dobro došao i poraz Stoje u Karlovcu.

Pula 1981 : Labin 116:72 (32:23, 19:21, 33:13, 32:15)

Pula 1981: Sijamhodžić 11, Perdija 18, Radunić 2, Maurel 3, P. Grašo 12, Mlinarić, A Grašo 2, Starčević 10, Krizman 14, Mohorović 1, Rakić 36, Travica 7.
Labin: Faraguna, Nadarević 7, B Fable 6, Gligorović 39, Gobo 2, Mohorović 4, D. Fable , Žanamarija, Đerman 11, Ohanović 3. (Rex)