Podjela bodova u Zaprešiću, uz žal Puljana za trobodom

Podjela bodova u Zaprešiću, uz žal Puljana za trobodom-80605

INTER : ISTRA 1961 2:2
Istra 1961 je osvojila bod u Zaprešiću, ali može žaliti za trobodom nakon vodstva od 0:2, ali mora biti i zadovoljna nakon što je kod 2:2 veliki zicer Filipovića obranio Ivušić. Što su Puljani dobili u Zaprešiću, prije svega Ofosua kao krilo koje radi prema naprijed 90 minuta, Čuljka kao dokazanog prvoligaškog igrača, Grujevića, na kojeg Raić Sudar mora računati kao standardnog prvotimca i Matyazha, kojeg do sada nismo baš imali za što pohvaliti, ali nas je uspio razuvjeriti odličnom igrom, a onda i golom.

U prvom dijelu vidjeli smo stopostotnu realizaciju prilika sa obje strane, ali krenimo redom, u 8. minuti Kitanovski iskorištava grešku Prenge, oduzima mu loptu u kaznenom prostoru i iskosa uspjeva savladati Krševana Santinija. U 26. minuti Grujević ubacuje u šesnaesterac domaćina, tamo se najbolje snalazi Ukrajinac Matyazh, te sjajnim udarcem glavom pod samu gredu, donosi Puljanima udvostručeno vodstvo. Na kraju poluvremena prva šansa Itera i gol. Puljić dodaje u kazneni prostor Raku, koji iskosa odlično gađa suprotni kut golmana Ivušića.

U 48. minuti Ofosu i Matyazh su zakuhali domaćinima, ali udarac Ukrajinca krajnjim naporom Santini izbija u korner. Kad Puljani nisu poveli ponovno sa dva gola razlike, stigla je kazna, koju su si igrači Istre 1961 sami zakuhali, jer nakon velike gužve gdje je lopta nekoliko puta poskakivala, Filipović dolazi do lopte na petercu i ''buši'' Ivušića za izjednačenje. Samo tri minute kasnije Prenga glavom spušta loptu na noge ponovno Filipoviću, ali voog puta njegovo ''bušenje'' s četiri metra sjajno brani Ivušić. U 70. minuti sjajno sa 25 metara puca Čuljak, Santini ponovno krajnjim naporom loptu izbija u korner. Zadnju šansu opet imaju Puljani nakon odlične akcije Kitanovskog i Grujevića, desni bek Istre 1961 ubacuje Matyazhu koji sam neometan sa 12 metara puca preko gola.

Inter : Istra 1961   2:2  (1:2) Strijelci: 0:1 Kitanovski (8), 0:2 Matyazh (26), 1:2 Rak (42), 2:2 Filipović (62)

Inter: Santini, Dalić (od 75' Čirjak), Filipović, Prenga, Haramustek, Rak, Mazalović, Šarić, V. Blažević (od 86' Ottochian), Puljić, Bencun (od 46' Vukmanić).
Istra 1961: Ivušić 6,5, Kitanovski 7 (od 86' Maružin), Gojković 6, Hadžić 6, Čuljak 7, Puclin 6,5, Kokorović 6 (od 73' Halilović), Grujević 7, Prelčec 6, Ofosu 7, Matyazh 7 (od 88' Jelavić). (Dorijan Vrkljan)