Pobjeda Purisa za povratak na četvrto mjesto

PLETER- PURIS- 73-80 ( 20-19, 21-23, 17-21, 15-17)
Utakmici su domaćini pod vodstvom novog trenera nekada kapetana zlatne generacije Kvarnera Darka „Kame“ Marjanovića krenuli agresivno, a Pazinci nekoncentrirano sa promašenim slobodnim bacanjima i domaći vode 7:0. Ipak do konca četvrtine David Grbešić sa 13 koševa uz pomoć Dina Fonovića vraća Puris na pola koša ili 19:20. U drugoj četvrtini Pazinci se nekoliko puta odvajaju na veću razliku ali i odigravaju brzopleto u napadu. Ipak na poluvremenu „samo „  41:42  za Pazince. Dobro su u ovom dijelu odigrali pored Aleksandra Krstića  i Petar Ćus i Karlo Sopta. U drugom dijelu Jerko Ćus odigrao je izvrsnu obranu, u napadu efikasniji je uz Dina Fonović bio i playmaker ante ćus i na kraju ( ne bez neizvjesnosti fanatičnih igrača Pletera!) Konačnih 73:80 za Puris. Ovom pobjedom Pazinci su se ponovno vratili na četvrto mjesto na tablici nakon što im je u tjednu (u utakmici u Crikvenici) nepravilnim sviranim istekom napada od strane službenog mjeritelja vremena Šopića ( ujedno i mjeritelja 24 sekundi!?)  bila oduzeta pobjeda! U ekipi se osjećao umor od spomenute odigrane utakmice. Trener Oleg Rajić koristio je svih deset igrača. Daus, Jerko Ćus, Sopta i Petar Ćus „novi“ igrači ( u odnosu na crikvenicu!) Na današnjoj nervoznoj, neizvjesnoj, i teškoj utakmici ekipi su dali dodatnu energiju na putu ka zasluženoj pobjedi. Zanimljivo je napomenuti da je ekipa „Pletera“ ekipu otvorili agresivnom obranom, dok je taktika Pazinaca bila dodatni agresivni pritisak u obrani u zadnjoj fazi utakmice. Ekipa „Pletera“ prema izjavi svojih predstavnika podigla je u odnosu na prethodne prvenstvene utakmice igru pod vodstvom novog trenera za 30%.  Osim što su sada četvrti, Pazinci su pulskom a 2 ligašu „Puli 1981“ omogućili da pobjedom u slijedećom kolu u Puli preskoči „Pleter“ na tablici a 2 lige zapad.