Pobjeda Kovara u derbiju začelja, pljesak mladom Karlu Koziću

Pobjeda Kovara u derbiju začelja, pljesak mladom Karlu Koziću-86950

RUDAR – DUGO SELO 2:0
Netipična utakmica obzirom na okolnosti. Naime, obje se momčadi bore za ostanak u ligi, očekivala se oprezna igra s obje strane, a nogometaši Rudara i Dugog Sela danas su odigrali susret u kojem su i jedni i drugi dali do znanja gledateljima da im je samo pobjeda u glavi.

U 16. minuti Karlo Kozić je dobio jednu loptu i kao “metak” se sjurio kroz sredinu terena da bi ga na 25 metara od gola gostujući branič “složio” na pod. Lopti je pristupio Manuel Perković i pogodio golmanov kut za 1:0.

Dvije minute kasnije mogla je utakmica okončati, kad je u pitanju neizvjesnost. Naime, Robert Dadić je s lijeve strane uputio dva fantastična centaršuta koja su rezultirala s dvije odlične šanse Ivana Macana – prvu je lijepo obranio Sušak, a druga je okončana na gredi.

Treba reći da je napadačka igra domaćina stvarala veliki prostor i gostima iza leđa obrane Rudara, pa je u 20. minuti Antonio Pavlić obranio svoj drugi “zicer” na utakmici. U posljednjoj minuti prvog dijela Kozić izlazi sam na vratara s desne strane, ali šutira točno u vratara.

U drugom poluvremenu Rudar je imao mirniju situaciju na terenu, a trener Peruško je uvođenjem dodatnog veznjaka “otupio” malo kontru gostiju. Točku na “i” postavljena je u 67. minuti kada Tino Licul s desne strane lukavo pronalazi Igora Juričića u sredini, a ovaj šalje loptu pokraj golmana u mrežu za konačnih 2:0.

STRPLJENJE I NAPORAN RAD UVIJEK SE ISPLATI – KARLO KOZIĆ

Bespijekorno ponašanje na i izvan terena te izrazita brzina dvije su stvari koje već godinama krase 18-godišnjeg napadača Karla Kozića koji je danas odigrao odlično, pokazavši se nerješivom enigmom za goste u prvom dijelu. Zbog toga, svima u omladinskom pogonu, napose onima koji su ga predložili za seniorski sastav, je bilo posebno drago kada je mladog ofenzivca stadion u 68. minuti ispratio zasluženim pljeskom.

TREĆA HNL ZAPAD: RUDAR – DUGO SELO 2:0 (1:0), Strijelci: 1:0 Perković 16′, 2:0 Juričić 67′

RUDAR: Pavlić, Bilić, Marić, Perković (od 79. Maksenčuk), Macan, Juričić, Kozić (od 68. Čudić), Licul, Hasanbegović, Dadić (od 84. Bembić), Mehić
Trener: Zoran Peruško

DUGO SELO: Sušak, Lee, Peretin, Filipović, Batarilo-Čerdić, Ivančević (od 60. Galić), Bubnjić Mar., Desput (od 79. Hrle), Šakić, Salatović, Bubnjić Mar. (od 68. Martić)
Trener: Dražen Biškup