Pazinci za ‘jednu loptu’ kratki u Karlovcu

Pazinci za ‘jednu loptu’ kratki u Karlovcu-94590

ŠANAC - PAZIN 80:77
U odnosu na utakmicu u srijedu sa Lošinjanima, pazinski košarkaši sa iskusnim Gregorom Belinom i Hekićem, jedinim seniorima i popunjeni u rosteru sa predkadetima, kadetima i juniorima, otputovali su u grad na četiri rijeke. Bez Jerka Ćus, Dausa, Levaka i Baće (da se ne spominje izostanak Donalda i Massima Fabris, Erika i Jakusa) odlučno i hrabro krenuli su u utakmicu i poveli sedam razlike. Domaći su u odnosu na prvi dio prvenstva bili pojačani sa snažnim dvometrašom Mlinarićem iz Duge Rese. Nažalost u drugoj četvrtini ostaju i bez temperaturom iscrpljenog Marka Krulčić i na poluvremenu domaćini minimalno vode. U trećoj i četvrtini vodi se izjednačena borba, ali pet minuta do kraja Pazinci ostaju i bez Damira Hekića koji dobiva peti prekršaj u napadu. Domaćini u jednom trenutku vode 78-68, ali Pazinci se ne predaju i u napetoj završnici dolaze do 78-77. Do kraja utakmice je 11 sekundi, Gvido Guštin skače, osvaja i vodi loptu prema protivničkom košu, dva, tri puta uspijeva odoljeti "remplanju" domaćih igrača i negdje oko linije za tricu u dvoboju na parketu lopta dolazi do domaćih igrača koji nakon toga u kontranapadu gotovo sa zvukom sirene dolaze do konačnih 80-77 uz veliko slavlje.

ŠANAC-PAZIN 80:77 (18:25, 22:14, 25:22, 15:16), Dvorana Dubovec, Suci: Mirilović (Karlovac) Žagar i Miletić (Rijeka), Gledatelja: 100.

ŠANAC KARLOVAC: Požar 7, Jakara, Manojlović 2, Stipić 6, Manjerović 2, Babić, Katić 6, Vučetić, Mlinarić 9, Vladić 5, Češković 31, Ćosić 12
PAZIN: Ančić, Tomas Belina 2, Lukšić, Zajc 10, Marko Krulčić 1, Udovičić, Oplanić, Guštin 18, Luka Krulčić, Ivančić, Gregor Belina 25, Hekić 21