Pali bez pravog otpora

Pali bez pravog otpora-91880

ZAPRUĐE - PULA 1981 85:58
Nakon odlične igre i pobjede protiv Rudeša, utakmicu 3. kola Prve muške lige 2018/19 košarkaši Pule 1981 će htjeti što prije zaboraviti. Na gostovanju u Zagrebu, košarkaši Zapruđa pobijedili su bez većih problema s velikih 27 razlike, 85:58.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu i već nakon 4 minute poveo 10:2, da bi do kraja četvrtine semafor u Trnskom pokazivao 22:12. Puležani su premekano ušli u susret i dozvoljavali Zapruđu lagane koševe, što su Žuti iskusno koristili, dok se u napadu sve svodilo na nerezonsko šutiranje trica (2-17), pa Zagrepčani u 15. minuti imaju velikih +19 (34:15), da bi do velikog odmora prednost narasla na +23 (43:20).

U nastavku bez promjene, pokušali su Puležani sramežljivim presingom vratiti se u utakmicu, ali preslabo za ikakvo iznenađenje. Zapruđe je bez većih problema poentiralo, dok su igrači trenera Pavića napadački bili potpuno indisponirani, čemu svjedoči i konačnih 37% šuta (24-64), od čega katastrofalnih 6-29 iza linije 6,75m. Drugi je ovo gostujući poraz Bijeloplavih, a povratak pobjedama tražiti će sljedeće subote protiv Dubrovnika u Domu sportova Mate Parlov.

Christopher Hortman kod Puležana je zabio 17 koševa uz 11 skokova, Toni Jelenković dodao je 13 koševa, Franko Koljanin 9, dok su domaćina do pobjede predvodili Ivan Penić s 21 te Marko Raič s 12 postignutih koševa.

ZAPRUĐE - PULA 1981 85:58 (22:12, 21:8, 23:19, 19:19)

Zapruđe: Turić 11, Gavranović 7, Radulović, Joksimović 5, Montana 6, Vrlika 2, Stanić 9, Mihalić 3, Raič 12, Milošević 4, Penić 21, Gašparac 5; trener: Piacun.

Pula 1981: Stojanović 7, Sekulić, Jelenković 13, Hortman 17, Marinović 2, Marić 1, Andabaka 6, Gligorović 3, Grgić, Koljanin 9, Pušić; trener: Pavić.