OTP Banka korak do sedmog mjesta

OTP BANKA-GROBNIČAN 3:1
Večeras su u pulskom Domu sportova Mate Parlov, odbojkašice OTP Banke dobile prvu od potrebne dvije utakmice u doigravanju za sedmo mjesto u ovogodišnjem prvenstvu. Tradicionalno neugodne gošće, odbojkašice Grobničana poražene su u prilično ravnopravnoj utakmici s 3:1. Domaće odbojkašice prvi su set riješile u svoju korist s tijesnih 25:23, a gošće su uzvratile za poravnanje na 1:1 u  nervoznom drugom setu, rezultat ovog seta bio je 21:25. Nakon pauze domaće igračice pronašle su dodatnu snagu te u trećem setu napokon proigravaju sve ključne karike ekipe, što im je i donijelo prednost od 25:20. Četvrti set bio je najbolje odigran set pulskih odbojkašica, koje su nakon 25:19 osigurale prvu pobjedu. Sedmom mjestu odbojkašice OTP Banke nadaju se već u uzvratu u Rijeci, a eventualni treći susret igra se u Puli. (REX/M.Angelini)