Održan Kamenjak Rocky Trail

Održan Kamenjak Rocky Trail-86816

SUBOTNJA KRUŽNA I NEDJELJNA MARATON UTRKA
MTB sezona u Hrvatskoj počela je sa Kamenjak Rocky Trails mountain bike danima u Premanturi. Manifestacija se sastojala od dvije MTB utrke, a to su XCO Premantura Rocky Trail i XCM Kamenjak Rocky Trail. XCO utrka je UCI C1 kategorije, a maraton utrka UCI C3 i obje su se bodovale za Kup Hrvatske.

U subotu 7. travnja održala se tako XCO Premantura Rocky Trail UCI C1 utrka na brzoj, atraktivnoj i zahtjevnoj stazi, dok je u nedjelju 8.4. održan 60 kilometara dug XCM Kamenjak Rocky Trail UCI C3 na kojem je startalo ukupno 460 MTB maratonaca. Pobjednik maratona u Elite konkurenciji bio je Čeh Filip Adel koji je slavio ispred Slovaka Tomasa Višnovskyja i Mađara Martona Dina. Najbolji predstavnik Hrvatske bio je 18-godišnji Anthony Bilić koji je zauzeo 45. mjesto, dok je u ženskoj kategoriji Gorana Težak osvojila 11. mjesto kao najbolja Hrvatica.
(Rex/foto:Manuel Angelini)