Održan Memorijal „Dean Šešelja“

Održan Memorijal „Dean Šešelja“-57002

DORINA SREBRNJAK ZLATNA JUNIORKA, SREBRNA SENIORKA
Stolnoteniski klub „Pula“ i Hrvatski stolnoteniski savez, pod pokroviteljstvom grada Pule i županije Istarske, bili su organizatori natjecanja Memorijal „Dean Šešelja“. Na navedenom natjecanju je nastupilo 160 najboljih stolnotenisačica i stolnotenisača u 10 kategorija (5 ženskih i 5 muških) od najmlađih do seniora. Natjecanje se održalo 28. i 29. 03. 2015. godine u velikoj dvorani Doma sportova „Mate Parlov“.

Dean Šešelja, čije ime nosi natjecanje, tragično je preminuo 2012. godine u dobi od 50 godina. Bio je istaknuti član STK “Pula“, prvak Hrvatske za seniore i reprezentativac. Po završetku aktivnog igranja posvetio se radu u stolnom tenisu pretežno s mladima, a zadnjih 10-tak godina i aktivno uključen u organizacijski rad nacionalnog stolnoteniskog Saveza te je bio i trener reprezentacije za mlađe kategorije.

Njemu u čast i zahvalu za doprinos koji je dao u radu i razvoju stolnog tenisa u Puli i Hrvatskoj, HSTS je, u dogovoru sa STK „Pula“, donio odluku da se najkvalitetniji stolnoteniski turnir u Hrvatskoj nazove njegovim imenom te da se natjecanje održava u Puli. Nagrade najuspješnijima u svim kategorijama je uručila sestra Deana Šešelje, Alenka Šešelja. Na natjecanju je nastupilo i šest igračica i igrača iz Pule. Najviše uspjeha od pulskih natjecatelja imala je Dorina Srebrnjak koja je suvereno osvojila prvo mjesto u konkurenciji juniorki i drugo mjesto u konkurenciji seniorki pobjedama u četvrtfinalu nad Paulom Markati (STK Dr. Časl – Zagreb), u polufinalu suigračicom iz Pule Ljiljanom Janković te porazom od Petre Petek (STK Varaždin) u finalu.

Ljiljana Janković je osvojila treće mjesto u konkurenciji seniorki. Do ovog uspjeha Janković je došla pobjedom u skupini protiv Mateje Omble (STK Dr. Časl) i porazom od Mateje Jeger (HASTK Mladost – Zagreb), u četvrtfinalu je napravila najveće iznenađenje natjecanja kada je pobijedila prvakinju Hrvatske i reprezentativku Ivanu Tubikanec (STK Dr. Časl – Zagreb). Natjecanje je završila porazom od Srebrnjak u polufinalu.

Dina Pervan je u konkurenciji seniorki prošla skupinu kao drugoplasirana pobijedivši odličnu Jazbec (TIS – Zagreb) i Košćak (STK Varaždin) te izgubivši od Ivane Tubikanec. U četvrtfinalu je poražena od reprezentativke Mateje Jeger (HASTK Mladost – Zagreb).
Maja Šuman je ispala iz natjecanja u kategoriji seniorke nakon nastupa u skupini porazima protiv kasnije pobjednice Petre Petek (STK Varaždin) i Paule Markati (STK Dr. Časl – Zagreb).

Nastup na ovom najkvalitetnijem natjecanju u Hrvatskoj imali su i Alex Krstevski u
konkurenciji kadeta i Andrea Milohanović u konkurenciji mlađih kadeta. Obojica su, usprkos odličnoj igri koju su prikazali, natjecanje završili nakon nastupa u skupinama.
Najuspješniji klub na natjecanju je HASTK Mladost – Zagreb te će njihovi natjecatelji slijedeće godine na ovome natjecanju imati besplatan smještaj koji će im osigurati obitelj Šešelja. Rex