U Splitu se ovog vikenda održao 8.po redu me?unarodno prvenstvo Hrvatske u karateu,koje je kao i svake godine okupilo velik broj natjecatelja iz zemlje i inozemstva.Tako su i ove godine na otvorenom me?unarodnom prvenstvu sudjelovali 82 kluba sa 786 natjecatelja..."/>

Nina Kontoši? odli?na bron?ana na prvenstvu Hrvatske

KADETKINJA "CBS-a" OSTVARILA ZAPAŽEN REZULTAT
U Splitu se ovog vikenda održao 8.po redu me?unarodno prvenstvo Hrvatske u karateu,koje je kao i svake godine okupilo velik broj natjecatelja iz zemlje i inozemstva.Tako su i ove godine na otvorenom me?unarodnom prvenstvu sudjelovali 82 kluba sa 786 natjecatelja iz 12 zemalja  (Slovenija,Slova?aka,Austrija,Ma?arska,Italija,Njema?ka,Srbija,Finska,Gr?ka,Crna Gora,BiH te doma?in Hrvatska). U takvoj rekspetabilnoj konkurenciji nastupili su i karatisti CBS-a iz Pule,sa svojih 6 natjecatelja. Junakinja dana  je bila Nina Kontoši? koja je u konkurenciji kadetkinja -47 kg osvojila odli?no 3.mjesto.Rezultat je još vrijedniji jer je Nina još uvjek mla?a kadetkinja,koja kroz brojne turnire stje?e neophodno borbeno iskustvo. U njezinoj kategoriji nastupilo je 16 natjecateljica,koje su o?ekivale i priželjkivale dobar rezultat. Nina je u prvoj borbi pobjedila takmi?arku iz Nedeliš?a Vuckovi? Vanesu rezultatom 2:0 druga je borba bila poslastica dana te kategorije Nina se borila sa reprezentativkom  Slova?ke Kornelia Linkescohva,borba je obilovala dobrim akcijama atraktivnim potezima i neizvjesnoš?u rezultata do zadnjih sekundi.Ovaj put je protivnica bila bolja te pobjedila tjesno rezultatom 6:5. Pošto je predstavnica Slova?ke ušla u finale,povukla je Ninu u repasaž,kroz koji je natjecateljica CBS-a tražila priliku za odli?je. U prvoj repasažnoj borbi Nina je pobjedila natjecateljicu iz SamoboraPeler Zrinku rezultatom 4:0 U drugoj repasažnoj borbi,koja je ujedno i odlu?ivala o tre?em mjestu u toj kategoriji Nina se sastala sa natjecateljicom iz Nedeliš?a Pintari? Helenom koj je u neizvjesnoj i zanimljivoj borbi pobjedila rezultatom 5:2,te tako osvojila bron?anu medalju u kadetskoj konkurenciji u karegoriji -47 kg. Ostali natjecatelji CBS-a nisu ostvarili zapaženi rezultat ispali su u ranoj fazi natjecanja u svojim kategorijama. Sljede?e natjecanje na kojem ?e pulski karatisti nastupiti je ve? ovaj vikenda na Kupu Zameta 2.11. 2008 god. (CBS/REX)