Natjecateljice Lava uspješno predstavile Hrvatsku

USPJESI I IZVAN HRVATSKE
U petak i subotu, 27. i 28.03.2009. u Austrijskom sjevernom Tirolu u gradiću Walchsee kod Kufsteina, održan je veliki međunarodni kickboxing turnir Austrian classics na kojemu je sudjelovalo oko 1.400 natjecatelja iz 23 zemlje. Ovaj je turnir jedan od niza kontrolnih turnira za kickboxing reprezentaciju Republike Hrvatske. Na tom su natjecanju, kao predstavnice Republike Hrvatske izuzetno uspješno nastupile 4 natjecateljice kickboxing kluba „Lav“ iz Pule i 4 natjecateljice kickboxing kluba „Lav“ iz Medulina. Lavice su nastupile u borbama semi contacta i light contacta te u aerokickboxingu pojedinačno i ekipno te osvojile 6 medalja i pojas šampiona.
Najuspješnija je bila pulska lavica Maja Britvić koja je briljantnim finalnim nastupom u semi contact borbama u kategoriji preko 65 kg  osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i pojas
„ AUSTRIAN CLASSICS KICKBOXING CHAMPION 2009 “.
Medulinska lavica Nensi Grižančić je u borbama light contacta u kategoriji juniorki / seniorki preko 65 kg osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju. I njena je klupska kolegica Manda Papac, u vrlo popunjenoj seniorskoj konkurenciji pojedinačnim nastupom u aerokickboxingu osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju. Starija kadetkinja Diana Tanushaj iz medulinskog kickboxing kluba „Lav“ je nastupom u semi contact borbama u kategoriji do 46 kg osvojila treće mjesto i brončanu medalju kao i pulska lavica Ramon Tumbas u kategoriji preko 65 kg. Aerokickboxing tim u sastavu Lucija Kokić, Ardiana Kajtazi i Ramon Tumbas su osvojile treće mjesto i brončanu medalju.Jennifer Martinčić je već u prvoj borbi semi contacta zaustavljena zbog vidnog gubitka koncentracije uzrokovanog čekanjem na svoj nastup u dvorani punih 10 sati.  Već slijedeći vikend pulske i medulinske lavove očekuju državna prvenstva, u subotu u karateu, a u nedjelju u kickboxingu. U klubu se nadaju dobrim rezultatima. (REX)