Minimalni poraz uz iritantno suđenje Bebeka

Minimalni poraz uz iritantno suđenje Bebeka-70885

ISTRA 1961 - DINAMO 1:2
Borbena utakmica na Drosini uz iritatno suđenje Bebeka, koje se uglavnom stalno ponavlja u Puli kad je u pitanju ovaj sudac. Nakon dugo vremena opet je sudac tema broj jedan kod svih ljubitelja nogometa koji su pohodili Drosinu, jer osim poništenog gola Solomona, Bebek je nakon svakog duela imao potrebu da napadne domaće igrače, dok je Dinamovce oslobađao svih optužbi. Da se razumijemo, Dinamo je bio danas kvalitetniji, ali su Puljani angažiranom igrom držali Zagrepčane pod ''pritiskom'' sve do zadnje minute utakmice.

Prvo poluvrijeme je krenulo šokantnom pogreškom Bouhne (deja vu iz Vinkovaca), koju iskorištava Fernandes, ulazi u kazneni prostor ubacuje Ćoriću koji prisebno ubacuje loptu u mrežu, iako je imao i malu pomoć stative. U 35. minuti pokušaj Solomona glavom, ali je lopta otišla kraj gola. U 44. minuti Fernandes puca s dvadesetak metara, ali lopta pogađa stativu i odbija se do Soudanija koji slabo reagira. U slijedećem napadu ubačaj Lucia u kazneni prostor, Solomon je najviši pogađa gol za 1:1, ali sudac Bebek svira ''alibi'' prekršaj u gužvi igrača.

U 49. minuti slobodnjak za Dinamo sa 25 metara izvodi Benković, Iveša nespretno reagira, lopta se od njega odbija u prečku, na nju natrčava Soudani i to je 0:2. Soudani u 54. minuti ima šansu za ''točku na i'', ali ovaj put Iveša odlično brani. U 76' minuti opet je Solomon opasan, ali je njegov udarac s dvadesetak metara završio tik uz stativu. U 87. minuti akcija Solomon - Jurkić, bek Istre 1961 sjajno ubacuje u peterac Dinama, tamo se našao Ljubanović koji u padu glavom zakucava loptu u mrežu Šempera. Do kraja utakmice igralo se ''va banque'' s jedne i druge strane, ali se rezultat nije mijenjao.

Istra 1961 : Dinamo  1:2 (0:1) Strijelci: 0:1 Ćorić (2), 0:2 Soudani (49), 1:2 Ljubanović (87)

ISTRA 1961: Iveša 5,5, Hadžić 6 (od 85' Ljubanović), Žižić 5,5 (od 66' Trojak), Georgiev 6, Jurkić 7, Paracki 6,5, Mitrevski 6,5, Lucio 6,5, Bouhna 5 (od 58' Gržan), Roce 6, Solomon 6.
DINAMO: Šemper, Pivarić (od 52' Stojanović), Sigali, Benković, Matel, Jonas (od 59' Pavičić), Ćorić (od 67' Knežević), Antolić, Soudani, Fernandes, Henriquez.