Međimurje ponovno razgolitilo probleme NK Istre 1961

REZIME GOSTOVANJA U ČAKOVCU
U Čakovcu , gdje se igralo uz vampirsko svjetlo koje je igrače na travnjaku uglavnom pretvaralo u tamne mrlje, NK Istra 1961 mogla je i bolje proći od rezultata 4 :2. Loše otvaranje Puljana koji su na travnjaku izgledali dosta izgubljeno domaćini su kaznili već u sedmoj minuti kada je gotovo iz mrtvog kuta zabio Brazilac Lima. Nakon njega , kanonadu u golove na sreću NK Istre 1961 u golove nisu pretvorili Kovač, Darmopil i Golubović koji su se sa pulskom obranom uglavnom poigravali. Kada ne zabijete sigurno , stara nogometna istina govori da za to bivate i kažnjeni.
To se domaćinu dogodilo na izdisaju prvoga poluvremena kada 1 : 2 vodstvo pulskom prvoligašu donose Roce i  Šehić. U nastavku utakmice , loša procjena Elvisa Scorie da odmah krene u zatvaranje igre te čekanje polukontri kažnjena je  već u 53 minuti kada je bombetinom sa 18 metara u 53 minuti Mario Darmopil rezultat vratio na početnih 2 : 2. Nakon toga , na travnjaku postoji samo Međimurje. Momčad koja devet mjeseci nije vidjela centa na tekućem računu igrača, u potpunosti je novim pogocima Vuke i Eliomara razgolitila sve pulske slabosti. Mekana , neborbena, nepokretna sredina terena širom je otvorila vrata domaćim igračima da preko forsiranja zadnjih veznih razgoropadi bočne igrače koji su sustavno loptama zasipali skakače i gradili akcije nakon kojih je gol bio rutina. Jučerašnji poraz počeo je i završio nakon loših poteza Župana koji se ograničio na izvođenje kornera, slobodnih udaraca i traženja  Šehića. Traore ,na mjestu veznog igrača je izgubljen, bez snage  to se itekako vidjelo kada je pokušavao stvari rješavati u igri jedan na jedan. Bez njih dvojice Tadić je mogao samo gledati kako domaćin ima pucački trening sa 20-25 metara. Da se razumijemo,  iako za ni ta nije kriv , jasno je da rutiner sa dugom loptom  jednostavno više nema moć da prati prvoligaški ritam ma koliko taj ritam slab bi. U većini slučajeva , svaki izlazak , pulskog zadnjeg veznog na polovicu Međimurja završavao je tako  to se lopta gubila te se na suprotnoj strani otvarala kontra koja se mogla završiti golom. Nekakva , makar amaterska dijagnoza je postavljena. Na treneru Elvisu Scori je da zaboravi na neke zablude te u taktičkom smislu krene ispočetka jer vremena ima. Ostaje ipak strepnja hoće li se protiv NK Varteksa na riječkoj Kantridi iduće subote, sa skromnim postojećim igračkim kadrom, ponovno gledati novo kidanje živaca i čisti horor koji tjera sa stadiona. Ako je netko zaboravio, do 31. kolovoza i kraja prijelaznog roka možda se mogu pronaći igrači koji mogu pojačati obranu, očeličiti vezni red te popuniti propuh na bokovima. (M.Š.)