Mark Miota iz PK Arena srebrni junior

Mark Miota iz PK Arena srebrni junior-119779

U ZAGREBU ODRŽANO PRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU
Na Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine na Bazenu Svetice što se ovaj vikend od 29.7. do 01.08. održalo u Zagrebu, u velikoj konkurenciji plivača iz 31 kluba diljem Hrvatske Arenaši su nastupili sa 15 plivačica i plivača. U pratnji trenera Stefana Koromana i Samuela Smailbašića nastupili su Ana Bunčić, Petar Catela, Edi Hadžić, Mateo Delević, Dalen Jahić, Bojan Ivanović, Matija Jurman Kovačić, Roko Krelja, Nadezhda Lavrenteva, Mark Miota, Lana Punek, Noel Smailbašić, Josip Štangl, Tijan Živolić, Antonio Žgomba.

Najuspješniji je bio Mark Miota, koji je u A finalu 2. dana državnog natjecanja osvojio srebrnu medalju u kategoriji juniora i mlađeg seniora, te brončanu medalju u seniorskom poretku na 200m leđno  s rezultatom 2:08,48. Na 100m leđno ostao je na korak do postolja osvojivši odlično 7. mjesto u ukupnom poretku zadnjeg dana natjecanja s rezultatom 59,16.
Od plivačica treba istaknuti Lanu Punek koji je u izborila B finale i u juniorskom poretku u disciplinama 50m leptir (8. mjesto), 100m leptir (8. mjesto) i 100m slobodno (12. mjesto).

Uspjeh je ostvario i Dalen Jahić ušavši u C finale na 200m mješovito,  B finale na 400m mješovito i C finale na 200m leptir. Roko Krelja izborio je B finale na 400 mješovito, Matija Jurman Kovačić B finale na 50m leđno, a Noel Smailbašić C finale na 100 i 200m leđno.  Većina plivača otplivali su svoje osobne rekorde. Plivački klub Arena je s ovim natjecanjem zauzeo 13. mjesto po broju bodova za plivače i 22. mjesto za plivačice u Hrvatskoj.