Lagana pobjeda Splita nad ispuhanom Istrom 1961

Lagana pobjeda Splita nad ispuhanom Istrom 1961-61171

SPLIT : ISTRA 1961 3:0
Split je potpuno nadigrao Istru 1961 i samo sreća i neambiciozni Split nakon što je ostao s igračem više, nisu doveli do veće katastrofe Puljana. Ova utakmica bi mogla biti pokazatelj upravi Istre 1961 da je ipak došlo ili se približilo vrijeme rastanka sa trenerom Pamićem i Glover bi trebao sa suradnicima polako tražiti novo rješenje na klupi. Svima koji su bar dvije minute pratili rad zeleno-žutih jasno je da se radi o neprirodnoj koaliciji koja nije nikada zaživjela, pa ni nakon serije pozitivnih rezultata.

Split je od prve minute preuzeo igru u svoje noge i u 12. minuti su poveli nakon što je Bagarić uletio s desne strane u kazneni prostor gostiju, opalio je u suprotni kut i to je bilo vodstvo Splita. Samo minut kasnije nova opasnost za Istrin gol nakon slabe reakcije Žižića, ali sve je ispalo sretno za Puljane. U 16. minuti nova šansa za domaćina, ali je udarac Mršića poslije kornera završio u bloku zeleno-žutih. U 18. minuti najbolja akcija Puljana, Zlomislić se našao sam u šesnaestercu Splita, ali umjesto da puca, htio je nesebično uposliti Nikolića, ali je lopta izbijena od obrane crvenih. U 26. minuti Ojdanić radi prekršaj na nekih 25 metara od gola Iveše, Blagojević je pucao jako i nisko, Iveše je pokušao loptu zaustaviti, ali se ona zabila u mrežu Istre 1961. U 34. minuti Iveša krajnjim naporom brani dalekometni udarac mršića, da bi nakon kornera Mršić prošao Pavlovića, ubacio nisku loptu u peterac, tamo se nalazi Bagarić i to je već 3:0. U 38. minuti nakon auta Vidović ulazi u kazneni prostor Istre 1961, tamo je sam Pešić ali sa pet metara promašuje gol. Samo minut kasnije svi su već vidjeli loptu u golu zeleno-žutih, ali je Iveša dvaput u par sekundi spasio svoju mrežu. U 44. minuti prva opasnost za gol Splita nakon udarca Đurića iz slobodnjaka sa preko 30 metara, zagorac nije imao previše problema, a samo minut kasnije najbolja šansa gostiju, ali Nikolić je s pet metara pucao visoko preko gola.

Nakon samo četiri sekunde drugog dijela sjajna šansa za Pešića, ali veznjak Splita nije precizan. Da stvar bude gora Muarem Svraka u 54. minuti dobiva crveni karton nakon što je u trku laktom srušio Simonovskog. To kao da je bio okidač igračima Splita da zaustave utakmicu i mirno je privedu kraju, bez želje da osakate protivnika.

Split : Istra 1961  3:0  (3:0) Strijelci: 1:0 Bagarić (12), 2:0 Blagojević (26), 3:0 Bagarić (35),

Split: Zagorac, Rugašević, Majstorović, Rrahmani, Woon, Vidović, Blagojević, Mršić (od 72' Bilbija), Pešić (od 79' Rogić), Bagarić, Simonovski (od 72' Franjić)
Istra 1961: Iveša 5,5, Pavlović 5, Žižić 5, Ojdanić 5, Heister 5, Zlomislić 5 (od 46' Svraka -), Zolotić 5, Mišić 5, Đurić 5, Repić 5 (od 46' Hadžić 5,5), Nikolić 5 (od 46' Kasalica 5).  (Rex/Dorijan Vrkljan/ FOTO: RENATO PEZZI)