Kadeti i dječaci Pule 1981 uspješni u Umagu

Kadeti i dječaci Pule 1981 uspješni u Umagu-91881

UMAG : PULA 1981 18:66, 56:83
Nisu mogli zamisliti bolji početak dječaci Pule 1981, sezonu su otvorili uvjerljivom pobjedom u Umagu gdje su protiv istoimenog domaćina slavili konačnim rezultatom 18:66.

Već nakon prvih deset minuta bilo je jasno da dvojbi oko pobjednika neće biti, angažiranom obranom puleni trenera Roberta Škrleca poveli su 4:21 te su tijekom cijelog susreta vodstvo konstantno povećavali. Najefikasniji u redovima Pule 1981 bio je kapetan Sandro Štifanić s 22 postignuta koša, Massimo Lizzul dodao je 16, a Sven Perković 12. Kod domaćina se istaknuo Piol s 10 poena.

UMAG - PULA 1981 18:66 (4:21, 0:14, 8:23, 6:8)

Umag: D.Bušić 2, Piol 10, Žutnić 4, Huber, Licin, M.Bušić, Velenik, L.Mautner, Vekić, Kolar, Lepoglavec, N.Mautner; trener: Grlić.
Pula 1981: Divković 4, Štifanić 22, Bajzec, Laković 4, Damjanac 2, Galešić 2, Moguš, Kabić 2, Lizzul 16, Ljevar 2, Perković 12; trener: Škrlec.

Nakon pobjede dječaka, u Umagu su danas i kadeti Košarkaškog kluba Pula 1981 upisali svoja prva dva ovosezonska boda, u 1. kolu Županijske lige uvjerljivo su pobijedili konačnim rezultatom 56:83.

Već nakon prve četvrtine nije više bilo dvojbi oko konačnog ishoda, pitanje je samo bilo kolika će na kraju biti razlika. Toni Borina i Zinn Zuber predvodili su pulene trenera Borisa Begonje s 21, odnosno 20 koševa, Luka Damjanac dodao je 14, dok su Manuel Tomičić i Ivan Maurović zabili po 12. Kod Umaga se istaknuo Maurel s 25 poena.

UMAG - PULA 1981 56:83 (10:22, 17:20, 15:25, 14:16)

Pula 1981: Damjanac 14, Borina 21, Zahirović, Bertonja 4, Zuber 20, Tomičić 12, Maurović 12; trener: Begonja.