Janjušević najveći dobitak priprema

Janjušević najveći dobitak priprema-55265

ISTRA 1961 : ŠENČUR 3:0
Kako sada stoje stvari Božo Janjušević je najveći dobitak Istre 1961 u ovom pripremnom periodu. Povjerenje koje mu je već po treći put dao trener Igor Pamić konačno je, ovaj igrač plemenitog kova, počeo vraćati. Za razliku od njega igrači na provjeri Šimić, Franić, Hadžanović očito nisu na potrebnom nivou, a to po prvom gledanju nije ni Bjelorus Aleksiyan, iako se pri prvom dodiru učinilo da bi to moglo biti rješenje za lijevi bok.

Utakmica je počela penalom za Puljane nakon što je Repić srušen u šesnaestercu, a Dadić je bio siguran realizator. Isti igrač je deset minuta kasnije odlično pucao s dvadeset metara, ali je golman gostiju krajnjim naporom zaustavio udarac. Nakon toga su gosti pokušali preko Pavlina i Beganovića, ali bez uspjeha.

U drugi dio Istra 1961 ulazi sa Joom, Franjićem, Pamićem, Pavlovićem, Gregovom i Tomićem i tu igra počinje dobivati svoje obrise, a sve se u napadu promijenilo od onog trenutka kada je trener Pamić iz sredine poslao Jordana na lijevi bok, a Janjuševića stavio u sredinu napada. Tada u 58. minuti najbolju akciju na utakmici započinje Zvonko Pamić, koji upošljava Pavlovića koji iz prve ubacuje na prvu stativu gdje se nalazi Janjušević koji upućuje loptu prema golu, ali golman Žlebnik nogom izbacuje loptu u korner. U 64. minuti Jordan sjajno prodire na lijevoj strani, ubacuje u šesnaesterac gdje iz prve puca Janjušević i to je 2:0. U 78. minuti preporođeni Jo vara igrača Šenčura prebacujući loptu kraj njega, ali ovaj zaustavlja loptu rukom i to je drugi penal koji je sigurno izveo Pamić. Osim golova u zadnjih 15 minuta utakmice šanse nisu iskoristili ni Jordan, ni Gregov, a ni Franjić koji je imao dvije odlične šanse.

Istra 1961 : Šenčur 3:0 (1:0)

MEDULIN - Teren 5. Prijateljska utakmica, 27. siječnja 2015., 15:00 sati.
Gledatelja: 40. Sudac: Josip Oroz (Pula)
Strijelci: 1:0 Dadić (4-11m), 2:0 Janjušević (64), 3:0 Pamić (79-11m).

Istra 1961: Miranda (od 50. Lovrić), Franić (od 46. Pavlović), Hadžić, Vukman (od 75. Obšivač), Aleksiyan (od 46. Tomić), Šimić (od 46. Pamić), Hadžanović (od 46. Gregov), Dadić (od 46. Jo), Janjušević, Repić (od 46. Franjić), Jordan.

Šenčur: Žlebnik, Žiga, Gvardijančić, Schwarzman, Zukanović, Markić, Kokalj, Beganović, Rujević, Pavlin, Ljubijankič. Još su igrali: Vrabac, Okorn, Vrtačnik, Guberac, Radonić, Burkelca i Anželj.

Dorijan Vrkljan / foto: Aldo Šuran