Jadran napokon proigrao, kriza trese Rovinj

Jadran napokon proigrao, kriza trese Rovinj-67657

25. KOLO MŽNL SREDIŠTE RIJEKA
25. kolo međužupanijske lige Nogometnog središta Rijeka ponovno je pokazalo da detalji momčadi dijele od pobjedničkog uzleta odnosno upadanja u krizu koja može biti veliko opterećenje za sve. Vodeći porečki Jadran morao je dočekati domaći nastup s Naprijedom kako bi 5:0 golijadom izbacio sve frustracije i potvrdio status lidera lige koji sada ima 53 boda. Novi kiks imao je Grobničan koji je kod fenjeraša Buja pao po "školskom receptu". Trener Buja Dalibor Visković svjestan činjenice da ne može parirati igrom i kvalitetom ostavio je gostima druženje s loptom te vrebao priliku iz kontre. Ona se dogodila u 35. minuti kada gol za domaćina postiže Bruno Premuž.

Na rovinjskoj Valbruni sve gušći oblaci krize. Rovinj je nakon gola Daniela Cvijetića u 7. minuti morao prihvatiti činjenicu da nakon reakcije Kristijana Dragovića i Patrika Boniciola mora gostima čestitati na tri boda. Ovaj poraz kanarince gura na 11. mjesto. U istarskom derbiju Rudara i Funtane nervoza se mogla rezati nožem. Sudac uz devet podijeljenih kartona kraj je odsvirao nakon 2:1 pobjede domaćina. Novom pobjedom Rudar je preskočio Rovinj i sada je deseti. 15-plasirana fažanska Mladost u 25. kolu ipak je iskoristila prednost domaćeg terena te je s 2:1 ispratila Crikvenicu. Na ligaškoj ljestvici Jadran ima 53, Grobničan 48, Lošinj 43 te četvrtoplasirana Funtana 40 bodova. Labinski rudar je 10., Rovinj 11., a na samom dnu nalaze se 15. Mladost iz Fažane te posljednje Buje. (J.J.Ć.)