Istra 1961 - Varteks 2 : 2

JOŠE JEDNA DOBRA PREDSTAVA VERUDEŽA
U drugoj zimskoj pripremnoj utakmici, NK istra 1961 je odigrala neodlučeno 2:2 sa prvoligašem Varteksom iz Varaždina. Na stadionu Valkane, 100 - tinjak promrzlih gledatelja moglo se uvjeriti da Puljani već sada imaju kvalitetu igre koja može osigurati mirno drugoligaško proljeće. U tvrdoj i izjednačenoj igri na lošem travnjaku SRC Valkane, dva puta je vodila Istra 1961. U 6 minuti nakon odlično izvedenog kornera Lajtmana, u kaznenom prostoru Varteksa Kacić odlično skače i to je 1 : 0. Sedam minuta kasnije brzu akciju varaždinskog prvoligaša u gol pretvara Novinić. Dugo čekani Asim Šehić golgetersku kvalitetu potvrdio je u 28. minuti nakon opravdano dosuđenog 11 - erca. U nastavku utakmice, kada se kod igrača Istre 1961 osjetio pad u igri i očekivani nedostatak isnage, previše uvjerljiva sudačka trojka u 69. minuti kontakt Prelčeca pretvara u jedanaesterac, kojeg u konačnih 2 : 2 pretvara Lučić. Kada se u petak u Novigradu, gdje Istra 1961 nastavlja zimske pripreme, napokon priključi Malijac Traore, moći će se napokon početi raditi i na uigravanju paklene trojke u kojoj bi trebali biti polušpica Traore i brzonogi napadači Šehić i Halilović, koji zajedno igraju nakon stanke koja je počela prestankom juniorske karijere. (M.Š./Foto:Basso)