Istra 1961-U Vodnjanu su šansu dobili svi

VODNJANCI SOLIDAN SPARING PARTNER
Trener NK Istre 1961 Valdi Šumberac od prvog dana shvatio je da temelj svakog uspjeha pa tako i onog loptačkog ovisi o jedinstvu i želji ekipe na funkcionira kao tim a ne skupina na teren silom poslanih pojedinaca. Uz svakodnevne pojedinačne ali grupne razgovore izgleda da se ruše barijere za koje bi se moglo kazati da su pomalo i klanovi. Na tragu tih razmišljanja u subotu je osmišljen i cjelodnevni program koji se završio gostovanjem u Vodnjanu gdje je solidan otpor unatoč 3 : 0 rezultatu pružio četveroligaš Vodnjan. U prvom poluvremenu šansu su dobile pričuve kao što su Župan , Kukoć , Nikolić , Grbac, Okić, Mašić. Da stvari vrlo brzo sjednu na svoje mjesto pobrinuli su s Župan i Grbac ranim golovima. U nastavku utakmice na travnjak su istrčali igrači koji bi trebali biti kostur za gostovanje na riječkoj kantridi. Kako se to zna dogoditi, formalno prva ekipa nije znala iskoristiti more šansi te probiti motiviranog golmana Vodnjana Čaju kojeg je tek iz jedanaesterca u 87 minuti savladao Šehić. Sve u svemu bila je to dobra provjera koja će biti dobar temelj za rad koji Puljane čeka tijekom drugoga tjedna stanke. Kako je u ovo vrijeme jako teško naći bilo kakvog sparing partnera, lako je moguće da u utorak ili srijedu na stadionu Veruda odigraju međusobni susret. (M.Š.)