Istra 1961 golom Hadžića dobila tri boda, ali i tri prvotimca

Istra 1961 golom Hadžića dobila tri boda, ali i tri prvotimca-81349

ISTRA 1961 : SLAVEN BELUPO 1:0
Istra 1961 je golom Hadžića u 44. minuti dobila tri boda, ali je u ovoj utakmici dobila i tri nova prvotimca, prvo Vojnovića koji se odmah postavio kao lider i vođa momčadi, zatim sjajnog Portugalca Escovala koji je plijenio svojom igrom na mjestu stopera, ali i Sandra Gotala koji je pokazao da će biti pojačanje za ovu momčad. Tek sad se vidi koliko je momčadi falio kartonirani Puclin ili otišli Paracki koji bi bili taj jezičak na vagi da se ipak igra mirnije i kombinatornije u sredini terena, ovako se danas igra svela na dosta preskakanja, ali sa puno borbenosti, koju je potencirao sam Aljoša Vojnović, pokazavši svima kakvu je grešku Glover napravio kada ga nije doveo uz još 3-4 potenciranih igrača na početku svog mandata.

Danas su najslabije karike u momčadi bili oni koji su u prvim utakmicama vukli Puljane, a to su Makedonci Mitrevski i prije svega indisponirani Kitanovski, koji je odigrao najslabiju utakmicu od kada je u Puli.

Al krenimo redom i to 6. minutom kada jedan skok na rubu kaznenog prostora Istre 1961, sudac Vučković dosuđuje faul za goste. Srećom iz idealne situacije, slobodnjak Pejića završava u živom zidu. U 17. minuti nesigurni i pomalo iritantni sudac Vučković propušta dosuditi penal za domaće, nakon što je golman Marković s leđa pokupio svom silinom Gotala u kaznenom prostoru. Tri minute kasnije Musa griješi i Gotal se nalazi u sjajnoj šansi, ali puca kraj gola. U 38. minuti dobra šansa za Slaven Belupo, ali je udarac Vrljička bio slab i neprecizan. I onda dolazi 44. minuta, Kokorović ubacuje u kazneni prostor gostiju, Katić slabo regira i glavom loptu spušta na noge Hadžiću, kojeg je situacija da je sam pred golmanom malo zbunila, ali je uspio loptu ugurati u mrežu, te je donio veliko veselje i na terenu i na tribinama.

U drugi dio krenuli smo šansom koprivničkog tragičara Pere Pejića koji je pucao iz dobre šanse, ali Ivušić krajnjim naporom, izbacuje loptu u korner. Od 65. do 67. minute veliki pritisak domaćih koji su tražili drugi gol, ali pokušaji prvo Ofosua i Vojnovića nisu našli put ka mreži, da bi nakon jednog ubačaja Mitrevski odlično pucao glavom, ali Marković sjajno brani, na kraju je Gotal uputio bombu s ruba kaznenog prostora, ali preko gola. U 72. minuti opet sjajna šansa Pejića, ali mu Ivušić opet skida loptu. U 85. minuti zamalo hladan tuš na Drosini, prvo je Kitanovski izgubio jednu loptu, koja je ubačena u kaznani prostor, nakon velike gužve lopta je ugurana u mrežu Istre 1961, ali je srećom bilo zaleđe. Zadnju šansu imali su ponovno gosti i to u 88 minuti, nakon što je Tatar probio Bertošu, ubacio je komu drugome nego Pejiću koji je opet neprecizan. U sudačkoj nadoknadi Istra 1961 je uspjela sačuvati mrežu netaknutu i moglo je početi slavlje prve pobjede u ovom prvenstvu.

Istra 1961 : Slaven Belupo  1:0 (1:0), Strijelac: 1:0 Hadžić (44)

Istra 1961: Ivušić 6, Hadžić 6,5, Escoval 7, Bertoša 6, Kitanovski 5, Kokorović 6, Mitrevski 5,5, Vojnović 7, Ofosu 6,5 (od 89' Maksimović), Gotal 6,5 (od 77' Grujević), Jelavić 5,5 (od 64' Matyazh 6).
Slaven Belupo: Marković, Musa, Međimorec, Katić, Purić (od 79' Tatar), Vrljičak (od 46' Goda), Vidović, Kendeš (od 69' Arap), Bistrović, Bogojević, Pejić.

(Dorijan Vrkljan/foto: Manuel Angelini)