Fantastični Kovari ispisali klupsku povijest te se plasirali u osminu finala Kupa Hrvatske-111163

RUDAR – INTER 2:0
Nošeni lijepom podrškom s tribina, nogometaši Rudara odigrali su sjajnih 45 minuta protiv drugoligaša Intera kojega su nadigrali i zasluženo se upisali u kovarsku povijest. Treba reći da su gosti u dva navrata zaprijetili danas raspoloženom Bulatu, a da je labinski trećeligaš promašio pet izrazitih prigoda.

Prva je bila gol. Robert Dadić je na lijevoj strani dao u sredinu za Leona Petrovića, a ovaj je sačekao sprint Dadića i lijepo ga gurnuo u šansu, a rezultiralo je to topovskim udarcem s desetak metara za 1:0.

Pet minuta kasnije, u 56. minuti, moglo je sve biti gotovo. Raspoloženi Petrović je povratnom loptom pronašao Ivana Golića koji iz voleja trese gredu. Inter prvu prigodu ima u 67. minuti kada Bulat brani dva udarca iz gužve iz neposredne blizine, da bi u 71. Goričan glavom pucao s tri metra iskosa, a domaći vratar odbio loptu u korner.

U 74. minuti Križanović ruši Macana u naletu na 17 metara, sudac Jelenčić pokazuje žuti karton gostujućem vrataru, a onda nakon „slobodnjaka“ Dadića Križanović odbija udarac u polje.

Deset minuta kasnije novi zicer Labinjana, u prostor je gurnut Macan koji se othrvao stoperu i lukavo potkopao gostujućeg vratara koji refleksno diže ruke i produžuje nadu gostima.

Ona je u ugašena u nadoknadi kada Križanović odlazi na skok, a borbeni Labinjani „čiste“ loptu iz svog šesnaesterca, ona dolazi do Luke Miškulina koji sa svoje polovice pogađa praznu mrežu. Doima se kako je to lagan potez, samo onome tko to nije pokušao napraviti, a u vrijeme dok je lopta putovala u gol, na tribinama delirij…

Labinjani su zajedno sa svojim nogometašima proslavili ulazak u osminu finala Kupa Hrvatske u sklopu koje će gostovati kod Oriolika, člana Treće HNL Istok. Vidno zadovoljni trener Elvis Brajković nakon povijesnog uspjeha je rekao:

„Ne znam što bih rekao, igrali smo poluvrijeme, a činilo mi se kao da igramo normalnu utakmicu s produžecima. Utakmica je bila sadržajna i puna naboja, krenuli smo jako dobro, imali situacije koje smo možda mogle realizirati, a kada su oni krenuli na sve ili ništa, ‘visili’ smo u nekim situacijama. Međutim, to moraš očekivati protiv momčadi koja je bila ‘jučer’ prvoligaš, a i danas ima prvoligaških igrača. Trebali smo prije prelomiti, nismo uspjeli, na kraju smo zabili u posljednjoj minuti. Hvala svima na podršci u ime igrača kojima mi iz stručnog stožera i čestitamo na borbenoj prezentaciji.“

LABIN – Gradski stadion – Gledatelja: 300 – KUP HRVATSKE – 1/16 FINALA
SUDAC: Vedran Jelenčić (Kastav) POMOĆNI SUCI: Robi Kezele i Luka Pajić (oba Rijeka) ČETVRTI SUDAC: Marin Rožman (Rijeka) DELEGAT: Milan Rukavina (Rijeka)

RUDAR – INTER 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Dadić 51′, 2:0 Miškulin 90′

Žuti kartoni: Macan, Miškulin (Rudar) Goričan, Križanović (Inter Zaprešić)

RUDAR: Bulat, Načinović, Urošević, Rudan, Macan, Petrović (72. Hasanbegović), Dadić, Kurtić, Golić I., Golić D., Miškulin
Trener: Elvis Brajković

INTER: Križanović, Plezier, Grgić, Nekić, Šroler, Pape Mbodji, Goričan, Zdunić, Vranjković, Dobrić (75. Abramović), Ljuboja
Trener: Tomislav Ivković