Dubrava se revanširala Puljanima za poraz u kupu

Dubrava se revanširala Puljanima za poraz u kupu-93177

DUBRAVA - PULA 1981 93:84
Nisu uspjeli košarkaši Pule 1981 u pothvatu da dvaput u deset dana pobjede Dubravu na gostujućem terenu. Nakon slavlja u I. krugu Kupa, u 9. su kolu Prve muške lige 2018/19 Zagrepčani u borbenoj utakmici na kraju slavili 93:84 i upisali svoju sedmu sezonsku pobjedu.

Bez Saše Gligorovića i Igora Stojanovića, ali pojačani za povratnika Tonija Jelenkovića i novopridošlog Sandra Kordiša, Bijeloplavi su od samog starta krenuli energično i nakon prvih deset minuta vodili s pristojnih 7 razlike (15:22). U drugoj dionici međutim, košarkaši Dubrave se korak po korak vračaju u susret i na veliki odmor odlaze s minimalnom prednošću od 4 razlike (45:41).

Kobna je po konačni ishod bila treća četvrtina koju su domaćini dobili 21:12 i realno zakaparili dva boda. Vratili su se Puležani tricom Kordiša u 36. minuti na -6 (76:70), ali za nešto više, objektivno, nije bio snage. Košarkaši Dubrave su rutinirano kontrolirali završnicu i unatoč tricama Jelenkovića i Andabake priveli susret kraju bez ozbiljnije drame.

Vedran Pušić predvodio je strijelce Pule 1981 s 21 postignutim košem, Andabaka je dodao 20 uz 10 skokova i 7 preciznih dodavanja, Jelenković 13, Kordiš 11, dok je kod domaćina Čubrić zabio 21 uz 7 skokova i 6 asistencija te zasluženo odnio titulu najboljeg igrača utakmice.

Bijeloplavi s 12 bodova na kontu čekaju gostovanje kod Kvarnera 2010, koje je na rasporedu u petak, 14. prosinca 2018. u dvorani Dinko Lukarić na Kozali, s početkom u 19 sati.

DUBRAVA - PULA 1981 93:84 (15:22, 30:19, 21:12, 27:31)

Dubrava: Čubrić 21, Filić, Kos 6, Krajačić, Rezo 16, Majić 13, Šimović 4, Šutalo 18, Smolić 12, Glasnović, Marunić, Jelenek 3; trener: Krunić.

Pula 1981: Stojanović, Sekulić, Jelenković 13, Marinović, Marić 7, Andabaka 20, French 8, Grašo 2, Kordiš 11, Grgić, Koljanin 2, Puška 21; trener: Pavić.