Desetkovana Pula 1981 i dalje niže poraze

Desetkovana Pula 1981 i dalje niže poraze-84707

PULA 1981 : ŠANAC KARLOVAC 64:75
Ni 9. kolo Prve lige 2017/18 nije bilo sretno za košarkaše Pule 1981 koji su protiv Šanca upisali svoji deveti poraz sezone i ostali na začelju prvoligaške ljestvice. Karlovčani su nakon 40 minuta borbene igre slavili s konačnih 64:75.

Kako je bilo i najavljeno, Puležani su ponovo nastupili desetkovani, s čak četiri juniora u sastavu te Antom Božićem koji je suigrače bodrio s klupe. Unatoč tome, Bijeloplavi su agresivno otvorili utakmicu i nakon 4 minute vodili sa 7 razlike (12:5), no, iskusni gosti ne dopuštaju odvajanje i do kraja prve četvrtine okreću rezultat u svoju korist (15:19). Druga četvrtina donosi izjednačeni dvoboj, momčadi se izmjenjuju u minimalnim vodstvima, a na veliki odmor se odlazi kod +3 za Šanac (36:39).

U nastavku isti scenarij, ni jedna ekipa ne uspijeva napraviti značajnu razliku, sve do početka posljednje četvrtine kada gosti predvođeni najboljim strijelcem susreta Antoniom Kraljićom (18 koševa) rade miniseriju 6:0, i odlaze na, uspostavit će se kasnije, nedostižnih +9 (56:65). Nisu se Puležani predali, no nakon izlaska Dina Rakića zbog ozljede, snage za još jedan preokret jednostavno nije bilo i Karlovčani rutinirano privode susret kraju za konačnih +11.

Najefikasniji u redovima Pule 1981 bili su sa po 16 koševa Pavao Blažević i Kyron Anderson, čemu je Amerikanac pridodao 9 asistencija i 6 skokova. Dino Rakić dodao je 12 koševa, Vanja Perdija 11, a Marko Dojkić 9 uz 14 skokova. Goste su pored citiranog Kraljića predvodili Filip Mileta sa 16 koševa, te Branimir Josipović s 13.

Puležane u sljedećem kolu čeka gostovanje u Ludbregu protiv Grafičara koji je danas slavio protiv pretposljednjeg Borova konačnim rezultatom 72:68.

PULA 1981 : ŠANAC KARLOVAC 64:75 (15:19, 21:20, 20:19, 8:17)

Pula 1981: Kondić, Perdija 11, Ivanek, Blažević 16, Anderson 16, Božić, Rakić 12, Dojkić 9, Zvijerac, Miličević.
Šanac: Požar 7, Josipović 13, Panjević 9, Ćosić, Mileta 16, Mataković, Škrtić, Beber, Kraljić 18, Češković 12.