Deset medalja za pulske judaše u Dubrovniku

Deset medalja za pulske judaše u Dubrovniku-57534

ISTARSKI BORAC BIO UVJERLJIVO NAJUSPJEŠNIJI KLUB PRVENSTVA
U Dubrovniku je proteklog vikenda održano kadetsko prvenstvo Hrvatske u judu, na kojemu su nastupili i članovi judo kluba Istarski borac, ostvarivši sjajan uspjeh. Pulski su judaši osvojili čak 10 medalja, a Istarski borac bio je uvjerljivo najuspješniji klub prvenstva. Troje se natjecatelja pulskom kluba u Dubrovniku okitilo naslovima državnih prvaka, uz dva srebrna i pet brončanih odličja.
Prvacima Hrvatske postali su Damian Sokolović, Damjan Milošević i Lara Kliba.

U kategoriji do 60 kg Istarski borac imao je čak tri predstavnika, i svo troje su se popeli na pobjedničko postolje. Damian Sokolović i Robert Klačar bili su među favoritima kategorije, budući da su obojica osvojili i odličja na seniorskom državnom prvenstvu održanom prije nešto više od mjesec dana. Uvjerljivim nastupima opravdali su uloge favorita plasiravši se u finale, za što su ima obojici bile potrebne po četiri pobjede. U neizvjesnom finalnoj dvoboju slavio je Sokolović zahvaljujući jednoj kazni koju je zaradio Klačar. Jakov Cvetko u istoj je kategroji poražen u prvom kolu od Marina Tomaša iz Omiša, da bi nakon toga sa četiri pobjede u repasažu stigao do trećeg mjesta.

Damjan Milošević osvojio je naslov prvaka u kategoriji do 90 kg. Damjna je čitavo natjecanje bio uvjerljiv i dominantan, a u finalnoj borbi protiv Dubrovčana Tonija Franković-Žile plasirao je dva atraktivna kontrabacanja, od kojih je drugi bio dovoljan za prijevremeni završetak borbe.

Lara Kliba bila je zlatna u ketgoriji do 63 kg. Lara je sa tri pobjede ostvarene iponima ušla u finale kategorije, u kojemu joj je protivnica bila Zagrepčanka Lucija Babić, jedina judašica koja ju može ugroziti,ujedno i izravna konkurentica za kadetsku državnu reprezentaciju,. Udrugoj miniti vrlo tvrde borbe Lara je bacanje ostvarila prednost, koju je uspjela sačuvati do kraja, te je tako ostvarila pobjedu na bodove.

Chiara Primožić osvojila je srebrno odličje u kategoriji preko 70 kg. Obzirom da je još uvijek mlađa kadetkinja, Chiara je samim ulaskom u finale ostvarila veliki uspjeh. U finalu je poražena od Zagrepčanke Lee Gobec, koja Puljanki nije pružila previše šansi, ostvarivši pobjedu iponom već u prvoj minuti.

Uz Jakova Cvetka, bronce su osvojili još Goran Branković, Manuel Krajcar, Erik Putinja i Ana Marija Tokić.
Branković je u kategoriji do 46 kg stigao do polufinala, u kojemu je poražen, da bi u borbi za treće mjesto slavio protiv Timona Perića iz Osijeka.
Krajcar je pak ušao u polufinale kategorije do 73 kg, u kojemu je velikom pogreškom prokockao ogromnu prednost te tako ostao bez finala. Ipak, do medalje je stigao pobjedom protiv Samoborca Dominika Jurkovića.
Putinja je u kategoriji do 81 kg nakon dvije pobjede poražen u četvrtfinalu, da bi sa još tri pobjede nakon toga stigao do brončanog odličja. U borbi za broncu bio je bolji od Marina Stupala iz splitskih Pujanki.
Ana Marija Tokić je u kategoriji do 57 kg stigla do polufinala u kojemu je poražena od kasnije prvakinje Dubrovčanke Ive Oberan, da bi u borbi za treć emjesto slavila protiv Mie Mihovilović iz Kaštela.
Barbara Branković bila je peta u kategoriji do 52 kg, dok je Ive Zenzerović u kategoriji do 73 kg bio sedmi.
Uz prvo mjesto u sveukupnom poretku, Istarski borac bio je prvoplasirani u muškoj konkurenciji, a drugoplasirani među djevojkama. (rex)