Butina i neefikasnost spasili loši Dinamo

REZIME UTAKMICE ISTRA 1961-DINAMO
Bahati  NK Dinamo iz Zagreba na stadionu Veruda ponudio je istu onakvu igru koja se godinama gleda kada naleti na ozbiljnog europskog suparnika. Nesigurna obrana , nikakva vezna linija i sterilan napad na površinu su isplivali i protiv male NK Istre iz Pule koja je odigrala ljepoticu sezone. Iakoće mnogi kazati da bi Zagrepčani od 10 odigranih utakmica dobili barem njih 8, činjenica je da su jučer Puljani u svim elementima igre osim u efikasnosti zasjenili bogatune iz Maksimirske  ume. Dok su Purgeri i meč u li sa mišlju lako ćemo , domaćin se predstavio kao rastrčana družina koja je odlučila gristi i pritiskati svih 90 minuta. Prividna veća kontrola lopte gostiju iz prvih 45 minuta igre nestala je u nastavku kada su Puljani u potpunosti razbili gosta. Razbili ali ne i dotukli. Da to ne bude tako najprije se u 6 minuti pobrinuo lo  sudac Igor Križarić iz Čakovca koji bi da je pravde morao na du e hlađenje ali i posjet okulisti. Naime , neshvatljivo je da je tri tisuće gledatelja vidjelo povlačenje Rocea za dres kada je ulazeći u 16 -terac mogao ugroziti vratara Dinama Tomislava Butinu. Isti taj Butina u 13 minuti spašava gol Dinama , refleksnim diranjem lopte koja nakon udarčine Traora sa 25 metara završava u korneru. Mršave akcije Dinama obilježene su udarcima glave Barbarića , Manđukića te stativom koju je iz drugog pokušaja pogodio Badelj nakon šetnje kroz pulsku obranu. Ostalo su propuštali  domaćini. Najveću  šansu , 11-terac, upropastio je  Šehić kojeg u 46 minuti bez pardona ruši Barbarić. Tomislav Butina sve rješava nogom. Da Istri 1961 dramatično treba strijelac sa nosom i reputacijom koja će proraditi odmah potvrdio je ponovno Roce koji u 77 minuti potpuno sam glavom puca nikako. Iako je osvojen mršav bod ohrabruje  pronađeno zajedništvo ali i pojedinačna forma. Uz Lovrića koji je na vratima već pravilo, ugodno je iznenadio Bodrušić koji je bio car lijevoga boka. Ništa lošiji nije bio  Švrljuga koji je na desnom krilu istrčao maraton. Tu je i Prelčec koji je odradio puno nevidljivog taktičkog odnosno prljavog ali za trenera važnog posla. Takvu Istru 1961 , jučer pristiglih 3000 gledatelja htjelo bi gledati stalno. U grčevitoj borbi za opstanak , bit će nužno malo zagrepsti u blagajnu i dovesti ne osvježenja već prava , kvalitetna pojačanja u liku od barem 4- 5 novih igrača. Dogodi li se to, uz pokrivanje svih dugova , kvalitetne pripreme, proljeće koje ima samo 13 stanica ne bi trebalo biti sumorno.(M.ŠEGOTA/ MANUEL ANGELINI)