Bijeloplavi zaključili turnir u Pazinu novom pobjedom

Bijeloplavi zaključili turnir u Pazinu novom pobjedom-110484

PAZIN - PULA 1981 68:115
Košarkaši Pule 1981 upisali su još jednu uvjerljivu pobjedu u posljednjoj utakmici 17. Memorijalnog košarkaškog turnira Marijan Salamun Salko u Pazinu. Domaćin, član A2 lige Zapad, bio je ipak preslab protivnik za raspoložene igrače trenera Sandra Nicevića koji su nakon četrdeset minuta slavili konačnim rezultatom 68:115.

Filip Gustovarac i Niko Travica bili su najefikasniji kod Bijeloplavih s po 20 postignutih koševa, Lovro Šibenik dodao je 12, Gvido Guštin 11, dok su s po 10 koševa susret zaključili Nikola Vučinić i Nikola Ostojić. Kod Pazina se istaknuo bivši igrač Puležana Marko Dojkić s 24 postignuta koša.

Nakon tri dana i šest odigranih utakmice završen je seniorski košarkaški 17. Memorijalni turnir Marijan Salamun Salko. Pazinski gradonačelnik Renato Krulčić otvorio je turnir te po završetku turnira podijelio pehare, a drugi dan turnira obavljen je posjet grobu pokojnog Salka u Gračišću.

Prvoplasirana ekipa je riječki Kvarner 2010 čiji je "vječni mladić" Siniša Štemberger bio prevaga u utakmici sa Pulom 1981 koja je tako osvojila drugo mjesto. Ipak je primarno u tjelesnoj spremi bila uočljiva razlika između dva prvoligaša i dva drugoligaša. Treće mjesto osvojili su gosti iz prijateljskog grada Belišća (najbolji igrač turnira je njihov igrač Luka Boras) koji su bili uspješniji od domaćina u trećoj četvrtini što je bilo odlučujuće.

Domaćini ove godine ulaze u prvenstvo bez tri igrača generacije koja je u prvoj kadetskoj ligi između ostalih pobijedila Zadar te osvojila naslov srednjoškolskih prvaka Hrvatske. Ekipa se treba treningom podignuti na višu razinu i pripremiti za naredno drugoligaško natjecanje. U sve tri utakmice igrali su svi igrači jer rezultat nije bio u prvom planu. Utakmica sa Belišćem izuzev treće četvrtine, te prva četvrtina sa Pulom 1981 bile su ipak na zadovoljavajućoj razini.

PAZIN - PULA 1981 68:115 (25:23, 15:36, 12:33, 16:23)

Pazin: Tomac 7, Kovačić, Oplanić 4, Zajc 5, Ferenčić 15, Ančić, Erik 3, Dojkić 24, Ivančić, Grubiša 10, Krulčić, Levak; trener: Ćus.

Pula 1981: Klepo 4, Guštin 11, Marić 3, Bilalović 6, Vučinić 10, Fabijanić 2, Gustovarac 20, Maurović 9, Elez 8, Šibenik 12, Travica 20, Ostojić 10; trener: Nicević.