Rovinj: Dinamo - Koper 4:2

Rovinj: Dinamo - Koper 4:2-123900

DINAMO NASTAVIO S POBJEDAMA, PRVI POGODAK PETRA BOČKAJA
Nakon pobjede protiv ljubljanske Olimpije s 2:0 maksimirski su nogometaši bili uspješniji i u drugoj utakmici na zimskim pripremama u Rovinju. I ovaj je put suparnik bio slovenski prvoligaš, i to trenutačno drugoplasirana momčad prvenstva, Koper. Plavi su slavili s 4:2, a sljedeće iskušenje na pripremama čeka ih 19. siječnja protiv još jednoga slovenskog suparnika, Domžala. Utakmicu ćemo pamtiti i po prvom pogotku nedavnog Dinamova pojačanja Petra Bočkaja koji je u zadnjoj minuti zakucao loptu za konačnih 4:2.

Dinamovi su nogometaši ovom prilikom istrčali s crnom vrpcom oko rukava u spomen n preminuloga velikana maksimirskoga kluba, Stjepana Lamzu, koji je preminuo u srijedu poslijepodne. Maksimirski je trener Željko Kopić i ovaj put, baš kao i protiv Olimpije, zaigrao s dvjema različitim postavama promijenivši na poluvremenu svih 11 igrača.

Dinamo je poveo u 11. minuti kad je Luka Ivanušec s ruba kaznenog prostora na lijevoj strani sjajno podvalio loptu Marku Bulatu koji ju je desnom nogom lansirao pod gredu. Slovenci su izjednačili samo četiri minute kasnije. Nakon slobodnog udarca s desne strane Lamin Colley glavom je u petercu uspio dohvatiti loptu i skrenuti je u mrežu. Tri minute prije kraja prvoga dijela Dinamo je poveo po sličnoj od “špranci“, također nakon ubačaja s desna. Jedina je razlika što asistent Bulat nije ubacio iz slobodnog udarca već iz prodora, loptu je na drugoj strani dočekao Komnen Andrić i glavom sa šest metara poslao u „malu mrežu“.

Plavi su povećali prednost u 59. minuti kad je Dario Špikić presjekao loptu na desnoj strani i s ruba kaznenog prostora preciznm udarcem pogodio suprotni donji kut. Koprani su smanjili sedam minuta kasnije kad je Bede Osuji na lijevoj strani spretno proigrao Jana Kubalu, a on iz prve pogodio suprotni kut.

Priču je u zadnjim sekundama zaključio Bočkaj svojim prvijencem u plavom dresu. Bila je to prava minijatura na lijevoj strani. Sjurio se gotovo s aut-crte, u driblingu vješto nanizao dvojicu braniča, utrčao u kazneni prostor pa sa sedam metara posve iskosa maestralno pogodio pod gredu. Istoga je trenutka sudac označio završetak utakmice.

Dinamo – Koper 4:2 (2:1), Strijelci: 1:0 Bulat (11.), 1:1 Colley (15.), 2:1 Andrić (42.), 3:1 Špikić (59.), 3:2 Kubala (66.), 4:2 Bočkaj (90.)

Dinamo:
prvo poluvrijeme: Zagorac – Theophile, Lauritsen, Franjić – Ristovski, Gojak, Bulat, Ivanušec, Menalo – Jurić, Andrić;
drugo poluvrijeme: Livaković – Dilaver, Šutalo, Perić – Špikić, Ademi, Mišić, Tolić, Bočkaj – Petković, Oršić

Koper:
do 57. minute: Adam – Vošnjak, Žužek, Rajčević, Bručić (46. Kubala) – Guberac, Đira (46. Bešir); Parris, Oštrek, Jašaragić – Colley;
od 57. minute: Adam (71. Karajbić) – Cukjati, Grudina, Novoselec, Kubala – Izata, Vešner Tičić; Krajinović, Bešir, Rudonja – Osuji