Rijeka i Osijek popunili polufinale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa

Rijeka i Osijek popunili polufinale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa-122806

U ŽDRIJEBU POLUFINALA NAĆI ĆE SE HAJDUK, OSIJEK, RIJEKA I GORICA
Nakon Gorice i Hajduka u utorak, u srijedu su svoje mjesto u polufinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa izborili još Osijek i Rijeka.

Osijek i Slaven Belupo odigrali su 120 minuta bez pogodaka, no uzbuđenja nije nedostajalo. Krstanović je propustio realizirati kazneni udarac za goste u 71. minuti, a s druge strane jednaku je priliku propustio Bočkaj u 85. minuti.

U produžecima je Osijeku isključen Žaper, Slaven Belupu Kvržić, da bi odluka pala s bijele točke. Škorić je u trećoj seriji pogodio okvir vrata, potom je Goda promašio, da bi u šestoj seriji Zirdum naciljao prečku, a Daku osigurao slavlje domaćina.

Dinamo i Rijeka, jedina dva kluba koja su osvajala Kup u posljednjih osam sezona, sastali su se u Zagrebu, a gosti su u prvom poluvremenu poveli 2:0 pogocima Obregona i Drmića. Tolić je smanjio sredinom nastavka, da bi u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Murić pogodio praznu mrežu za konačnih 3:1.

Polufinale Kupa igra se u ožujku 2022. godine.