Porečani putuju u Križevce po bodove za Ligu za Prvaka

Porečani putuju u Križevce po bodove za Ligu za Prvaka-132752

LJUBIĆ:' SPREMNI SMO UZETI NOVA DVA BODA I JOŠ SE VIŠE PRIBLIŽITI NAŠEM CILJU'
Pred rukometašima Poreča je 12. kolo Paket24 Premijer lige koje bi im moglo donijeti i konačnu potvrdu Lige za prvaka. Pobjedom nad KTC-om te porazom Trogira od PPD Zagreba, porečki bi rukometaši šestu uzastopnu sezonu potvrdili plasman u Ligu za prvaka. Utakmica protiv KTC-a u Križevcima na rasporedu je u subotu, 3. prosinca s početkom u 18:30 sati, a prijenos je na YouTube kanalu Hrvatskog rukometnog saveza.

Protiv KTC-a Poreč je igrao u petom kolu Lige B kod kuće i uvjerljivo slavio 30:24 nakon vrlo dobrog izdanja u drugom poluvremenu jer je nakon prvih 30 minuta KTC bio u vodstvu 15:12. Protivnici iz Križevaca nalaze se na petom mjestu tablice sa sedam osvojenih bodova iz tri slavlja i jednog remija.

Trener Ilija Lovrinović uoči puta u Križevci rekao je riječ, dvije o protivniku.

”Nakon dobre utakmice protiv Sesveta očekujem da ćemo i protiv KTC-a ponoviti dobru igru .KTC je iskusna momčad koja zna igrati, vrlo su neugodni, pogotovo na svom terenu, a to pokazuju i njihovi rezultati. Mi ćemo pokušati uzeti dva boda i matematički osigurati Ligu za prvaka.”

Kružni napadač Antonio Ljubić u većem dijelu se složio s trenerom Lovrinovićem te istaknuo da Poreč ima jasan cilj – Liga za prvaka.

”Ovu subotu putujemo u Križevce kod momčadi KTC-a, to je dobra momčad s mnogo iskusnih igrača te je pokazala da ju je jako teško pobijediti na domaćem terenu. Mi smo se ovaj tjedan na treninzima pripremili za utakmicu kako bi uzeli nova dva boda i još se više približili našem cilju, a to je ulazak u Ligu za prvaka.”