Poreč bez bodova iz Velike Gorice

Poreč bez bodova iz Velike Gorice-135278

RK POREČ - RK VELIKA GORICA (25:23)
Rukometaši Poreča nisu uspjeli u Gorici stići do novih bodova u Ligi za prvaka. Goričani su u vrlo zanimljivom susretu slavili 25:23 (13:11) i tako preuzeli četvrtu poziciju na tablici.

Poreč je dobro otvorio susret (2:0), i držao to vodstvo uz sjajno izdanje Davida Vladića koji je bio na 55% obrana (5/9). No, greške u napadu onemogućile su da se naši igrači dodatno odvoje od domaćina što Gorica i iskorištava. Od minus dva, Gorica je došla do prvog vodstva u 21. minuti preko Maksimilijana Jurića i natjerala Poreč u lov koji je trajao do odlaska na odmor (13:11).

U uvodnim minutama nastavka, Matija Rađakovića vraća egal (14:14), a sjajan Petar Krupić zaredao je tri gola i u 40. minuti vratio Poreču ono početno vodstvo od +2 (17:15). No gotovo 12 izgubljenih lopti u cijelom susretu nisu išle na ruku te je Gorica ubrzo ponovno ulovila priključak te u posljednjih deset minuta susreta ponovno povela (22:21). Upravo taj trenutak je bio ključan jer su se na to nadovezale obrane protivničkog vrata i +1 je otišlo u +3 Gorice koji Poreč nije uspio uloviti do kraja, iako je bilo prilika i za to.

Najefikasniji kod Poreča bio je Petar Krupić s devet pogodaka, dok je četiri dodao Arman Ikanović. Na vratima je David Vladić upisao šest obrana, a Bruno Ćopić njih četiri. Goricu je do slavlja vodio Jakov Dujić s osam zgoditaka, a vratarski tandem Sladoljev-Turčić sakupio je šest obrana.

U sljedećem kolu u Poreč stiže našički Nexe, a utakmica je na rasporedu u petak, 24. ožujka, s početkom u 19 sati.