Peto uzastopno gostovanje Puljana bez poraza

Peto uzastopno gostovanje Puljana bez poraza-130883

VARAŽDIN - ISTRA 1961 1:1
Ovo je bilo peto uzastopno gostovanje Puljana bez poraza, nakon Šibenik (0:0), Gorice (0:2), Slaven Belupa (0:3) i Hajduka (2:2), došao je na red i Varaždin. U izjednačenoj, ali ne baš kvalitetnoj utakmici, pravedno su bodovi podijeljeni, iako su i jedni i drugi imali prilike i za više.

U prvom dijelu Puljani su imali veliku priliku u 20. minuti kada je Erceg uspio provući loptu kraj Zelenike, ali Jelenić je skida pred crtom gola kad su je već svi vidjeli u mreži. U 39. minuti lopta nakon kornera dolazi do Teklića koji je sjajno opalio s 25 metara i pogodio nebranjeni dio mreže vratar Lučića. U 43. minuti opet je Erceg u dobroj prilici, ali Zelenika brani.

Drugi dio je krenuo siromašno i do 69. minute nismo skoro ništa vidjeli za zapamtiti, ali onda je slijedila jedna duga lopta prema Caceresu, slabo reagira stoper Varaždina, i Argentinac smireno ubacuje loptu u mrežu za poravnanje. Do kraja utakmice Varaždin je pokušavao doći do tri boda, ali u tome nije uspio, a najveću priliku je imao Brodić, ali mu je Lučić sjajno obranio.

Istra 1961 je ovim bodom unaprijed zadržala barem diobu 6. mjesta, a vjerojatno su igrači ovaj bod i Noći istarske posvetili preminulom velikom navijaču, Njoksi.

VARAŽDIN - ISTRA 1961 1:1 (1:0), Strijelci: 1:0 Teklić (39), 1:1 Caceres (69)

VARAŽDIN: Zelenika, J. Stanić, Jelenić, Stolnik, Katanec, Elezi (od 78‘ Pilj), M. Stanić (od 78‘ Puclin) Kolarić (od 88‘ Perić), Teklić, Šego (od 78‘ Brodić) - Herrera (od 63‘ Posavec).

ISTRA 1961: Lučić, Hujber - (od 17. Rovis, od 46. Marin), Galilea, Perković, Kadušić, Petrušenko, Mlinar (od 63‘ Kopljar), Caceres, Petković, Erceg, Boultam (od 88‘ Mumba).