Penal, pa crveni karton preokrenuli igru i rezultat u korist Hajduka

Penal, pa crveni karton preokrenuli igru i rezultat u korist Hajduka-126855

HAJDUK - ISTRA 1961 3:1
Istra 1961 je skupo prodala kožu u Splitu, ali nije mogla protiv više sile, a za zadnju utakmicu sezone protiv Slaven Belupa u Puli ostali su zbog kartona bez Mahmouda, Caseresa i Perkovića.

Prvo poluvrijeme krenulo je jalovim napadima Hajduka, i u tim dodavanjima zadnje linije Elez katastrofalno griješi Abdallahi Mahmoud prescjeca loptu na sredini terena, sjurio se prema Lovri Kaliniću i precizno pogađa za 0:1, ali pritom dobija i žuti karton zbog prigovora ili nesportskog ponašanja. U 30. minuti nova velika šansa za Puljane, opet se Mahmoud dokopao lopte, dodao je Hujberu koji snažno puca, ali Lovre Kalinić vršcima prstiju loptu izbacuje u korner, nakon kojeg Perković glavom puca zamalo kraj gola.

U 41. minuti sporna situacija u kaznenom prostoru Istre 1961 završava penalom koji po nama baš i nije bio. Livaja je ubacio na peterac, tamo su u traianglu bili Perković, Ljubičić i Majkić, napadač Hajduka je pao između dva igrača Istre 1961, Lovrić svira kazneni udarac, VAR vijeća nekih 4 minute, Lovrić pregledava slijedeće dvije i na kraju ipak pokazuje na bijelu točku, s koje je precizan bio Livaja. U nastavku sučeve nadoknade, Mahmoud s leđa blokira Lovrencicsa, za suca Lovrića je to žuti karton, Mahmoudu drugi isključujući.

U 10 minuta drugog dijela utakmica je bila riješena. Prvo je Caseres rukama u petercu okrenuo Grgića, sudac to nije vidio, ali se oglasio VAR i Hajduk dobiva drugi penal, ovaj puta ipak realniji od prvog. Livaja je ponovno precizan. U 54. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru, lopta dolazi do krovinovića koji s 20-ak metara sjajno pogađa nebranjeni dio mreže Majkića. Hajduk je nakon toga imao cijeli jedan niz prilika i udaraca, ali je Majkić sve obranio. U 4. minuti sudačke nadoknade nakon kornera Istre 1961, Perkovića puca glavom, Lovre Kalinić sjajno brani.

Hajduk : Istra 1961  3:1 (1:1), Strijelci: 0:1 Mahmoud (15), 1:1 Livaja (45+2-11m), 2:1 Livaja (51-11m), 3:1 Krovinović (54)

HAJDUK: L. Kalinić - Lovrencics (od 46. Mikanović), Elez, Ferro, Čolina (od 46. Melnjak) - Fossati, Grgić (od 57. N. Kalinić), Krovinović (od 78. Vuković) - Biuk, Livaja, Ljubičić (od 46. Sahiti)

ISTRA 1961: Majkić - Silva, Galilea, Perković - Hujber (od 84. Kapitanović), Blagojević (od 77. Calderon), Mlinar (od 84. Desio), Rovis - Caseres (od 84. Ivančić), Abdallahi Mahmoud - Beljo (od 84. Moura)