Na krilima Milivojevića Pula 1981 do prve gostujuće pobjede

Na krilima Milivojevića Pula 1981 do prve gostujuće pobjede-132683

KRK - PULA 1981 87:105
Košarkaši Pule 1981 upisali su na Krku prvu gostujuću pobjedu, drugu ukupno ove sezone, u sklopu 7. kola Druge muške lige Zapad slavili su protiv otočana konačnim rezultatom 87:105.

Iznimno napadački raspoloženi igrači trenera Lea Krizmana od prve su minute nametnuli svoj ritam te već tijekom prvih deset minuta pobjegli na +12 (18:30). U nastavku utakmice su Bijeloplavi nastavili istim tempom, na krilima kapetana Nikole Milivojevića, prvog strijelca susreta s 38 koševa, nisu ni u jednom trenutku dopustili domaćima da uhvate priključak.

Pored navedenog Milivojevića u redovima pulskog drugoligaša, za kojeg više neće igrati Josip Križanović koji karijeru nastavlja u Nizozemskoj te Franko Koljanin, dvocifreni su još bili i Nikola Vučinić s 15 poena, Luka Klarić s 13 te Nathael Komadina s 10, a prve je koševe postigao i Dominique Lonzar, koji se vratio na parket nakon ozljede koljena. Među košarkašima Krka se napadački istaknuo dvojac Crkvenčić-Tomež s 29, odnosno 28 postignutih koševa.

U sljedećem kolu Bijeloplave čeka novo gostovanje, u nedjelju s početkom u 15 sati u sportskoj dvorani Zamet snage će odmjeriti s riječkim FSV-om, koji večeras gostuje u Poreču, gdje će "juriti" svoju petu ovosezonsku pobjedu.

KRK - PULA 1981 87:105 (18:30, 21:25, 22:23, 26:28)

Krk: Malović 14, Tomež 28, L.Crkvenčić 29, Kirinčić, A.Crkvenčić 2, Dorčić 5, Marijan, Hajdarević 2, Jerković 3, Matanić 4. Trener: Vlaisavljević.

Pula 1981: Vučinić 15, Milivojević 38, Vinčić 8, Lonzar 3, Damjanac 2, Maurović 2, Šimac 6, Komadina 10, Klarić 13, Andrilović, Stojšić 8. Trener: Krizman.