Mladi istarski boćari osvojili su devet medalja

Mladi istarski boćari osvojili su devet medalja-129068

DVIJE ZLATNE, TRI SREBRNE I ČETIRI BRONČANE
Mladi istarski boćari osvojili su devet medalja, dvije zlatne, tri srebrne i četiri brončane, na prvom mlađekadetskom (do 12 godina) prvenstvu Hrvatske koje se od srijede do petka, 27. do 29. srpnja 2022., u konkurenciji 36 boćarica i boćara, igralo u pazinskom Boćarskom centru "Aleksandar Anzur".

Najuspješniji istarski natjecatelj na prvenstvu je bio Erik Babić (Pazin) koji je postao prvak Hrvatske samostalno u preciznom izbijanju, te zajedno sa Matijom Nadenićem (Svetvinčenat) u parovima, dok je dva brončana odličja osvojio samostalno u bližanju i izbijanju u krug, te zajedno s Nadenićem u štafetnom izbijanju.

Pored Erika Babića i Nadenić je osvojio ukupno četiri kolajne, uz već navedene u parovima i štafeti, još i srebrnu u disciplini pojedinačno klasično i brončanu u brzinskom izbijanju.

Dva naslova državnog viceprvaka osvojio je pak Arian Damijanić (Pazin), samostalno u preciznom izbijanju i zajedno s klupskim kolegom Davidom Babićem u štafeti.
Broncom u krugovima okitio se pak Gabrijel Zidarić (Pazin).