Jedriličari pulske Vege najuspješniji na kriterijskoj regati u Opatiji

Jedriličari pulske Vege najuspješniji na kriterijskoj regati u Opatiji-122709

TEDI LEONARDELLI I LEA RAKOVAC ZLATNI U OPATIJI
Zadnji vikend u studenom u Opatiji se održavala vrlo bitna kvalifikacijska regata za klase ILCA 4, ILCA 6 i ILCA 7. Na regati su se jedriličari iz cijele Hrvatske borili za što bolji plasman s kojim bi osigurali svoje mjesto u reprezentaciji i tako predstavljali boje svoje države iduće godine na svjetskim i europskim prvenstvima u klasi ILCA.

Tri dana jedrenja po jugu jačine 20-tak čvorova završila su sa odjedrenih 4 plovova. U tim uvjetima u klasi ILCA 4 najbolje su se snašli Tedi Leonardelli i Lea Rakovac iz pulske Vege, koji su pobijedili regatu. Tedi je bio cjelokupni pobjednik regate sa 4 prva ulaza u cilj, a Lea je pobijedila u konkurenciji djevojka. U ukupnom poretku Lea je regatu završila nadomak Tediju i osvojila srebro. U ukupnom poretku 7. mjesto osvojila je Leina i Tedijeva klupska kolegica Katja Rabak, koja je ujedno bila brončana u konkurenciji djevojka.

Jedriličarski klub Vega svoju predstavnicu imao je i u klasi ILCA 6. Nažalost Ana Vitasović imala je dvije diskvalifikacije i regatu je završila na 16. mjestu.

„Jako smo zadovoljni ostvarenim rezultatima. Pokazali smo da možemo parirati najjačim jedriličarima Hrvatske. Uvijek ima mjesta napretku, znamo na čemu moramo raditi kako bi bili još i bolji i uspješniji.“ rekao nam je Antonio Poretti, trener Vege.

Jedriličarski klub Vega od 2.-5.12.2021. domaćin je međunarodne regate Sveti Nikola, koja je ove godine i 1. Memorijal Vladimir Barbić. Radi se o jednoj od najjačih i najposjećenijih regata za juniorske, kadetske i olimpijske klase u ovom dijelu Europe.