Igračice NK Istre sudjelovale na susretima s WU17 reprezentacijom

Igračice NK Istre sudjelovale na susretima s WU17 reprezentacijom-135336

NASTUP U ELITNOM KVALIFIKACIJSKOM KOLU ZA EUROPSKO PRVENSTVO
Četiri igračice NK Istra 1961 (Mia Gavrić, Lana Lovrić, Štefani Tomić i Nika Radolović) sudjelovale su na susretima s WU17 reprezentacijom na kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Igrale su protiv Engleske, Norveške te Belgije. Na zadnjem ogledu s Belgijom Mia Gavrić zabila je prvi pogodak za Hrvatsku u 76. minuti, a utakmica je na kraju završila rezultatom 2:2.

Mlada hrvatska ženska U-17 reprezentacija okončala je nastup u elitnom kvalifikacijskom kolu za Europsko prvenstvo remijem s Belgijom (2:2). Izabranice Božidara Miletića u Sinju bile su čak i vrlo blizu pobjede, povele su u 76. minuti pogotkom Mije Gavrić 2:1, ali protivnice su u završnici ipak uspjele izjednačiti rezultat uslijed pogotka Lole Vanluyten (87’).

(H.R./Foto: NK Istra 1961)