Hrvatska u Opatiji uvjerljiva protiv Mađarske

Hrvatska u Opatiji uvjerljiva protiv Mađarske-129551

HRVATSKA - MAĐARSKA 84:64
Košarkaška reprezentacija Hrvatske je u pripremnom susretu za predstojeće utakmice pretkvalifikacija za EuroBasket 2025 te nastup na ovogodišnjem EuroBasketu u Opatiji nadigrala Mađarsku rezultatom 84-64 (17-24, 20-11, 22-10, 25-17).

Nije to bilo otvaranje po želji izbornika Damira Mulaomerovića. Raspoloženi David Vojvoda i Zoltan Perl povukli su Mađare prema ozbiljnijom prednosti. Na početku druge četvrtine imali su gosti devet poena viška (17-26).

Serijom od šest uzastopnih poena Ivica Zubac je zaustavio mađarsku dominaciju da bi vrlo brzo Dario Šarić doveo Hrvatsku na posjed zaostatka (27-29). Na tri i pol minute prije kraja prvog poluvremena Ivan Ramljak je izjednačio na 31-31, a Jaleen Smith nakon gostujućeg time-outa tricom Hrvatskoj donio prednost 34-31.

Zahvaljujući spretnom Kemalu Karahodžiću, hrvatski nalet je zaustavljen pa se na odmor otišlo s kakvom -takvom prednošću (39-37).

Sve što nije ulazilo s vanjskih pozicija u prvom poluvremenu, vratilo se u trećoj četvrtini. Krunoslav Simon i Bojan Bogdanović su potegnuli prvi i u tren oka odvojili Hrvatsku na +9 (48-39), da bi Smith nešto kasnije tricom prvi puta odveo Mulaomerovićevu momčad na dvoznamenkastu prednost (55-44). Nadovezali su se Dario Šarić i Karlo Matković i vodstvo ‘podebljali’ na nedostižnih +15 (59-44).

S takvom se zalihom igralo mirnije i opuštenije, pa je uz poneku atrakciju, susret priveden kraju uz uvjerljivu i zasluženu pobjedu Hrvatske 84-64. Neka ostane zabilježeno da je najveća prednost iznosila +24 (82-58) nakon zakucavanja mladog Roka Prkačina.

S 13 poena, 8 skokova te po dvije asistencije i osvojene lopte najkorisniji igrač susreta bio je Karlo Matković. Jaleen Smith je zabio najviše poena – 19, Mario Hezonja ih je dodao 12, a Dario Šarić 9.

Hrvatska - Mađarska 84:64 (17:24, 20:11, 22:10, 25:19)

HRVATSKA: Filipović, Smith 19, Prkačin 4, Simon 4, Hezonja 12, Šarić 9, Gnjidić 2, Marčinković, Matković 13, Drežnjak 2, Ramljak 2, Mavra 2, Zubac 9, Bogdanović 6.

MAĐARSKA: Allen 6, Keller 2, Hanga 6, Vojvoda 14, Sabo, Benke 9, Goloman, Ferencz, Perl 17, Elingsfeld 2, Karahodžić 4, Varadi 4.

(DV/Foto: Marin Sušić/HKS)