Futsal Pula uz odličnu igru tijesno poražena od Anderlechta!

Futsal Pula uz odličnu igru tijesno poražena od Anderlechta!-132475

SPORTING ANDERLECHT – STANOINVEST FUTSAL PULA  3:2
Futsal Pula je porazom od belgijskog Anderlechta otvorila svoj nastup u Elitnoj rundi UEFA Futsal Lige prvaka. Puležani su u oslabljenom izdanju pružili jako dobru igru vrlo dobroj belgijskoj momčadi, upisavši tijesan ali častan poraz.

Puležani su ovu utakmicu ulaze znatno oslabljeni. Zbog isključenja u dvoboju Glavne runde s lisabonskim Sportingom utakmicu s tribina prati Manolo Bilić, kao i David Mataja koji je u Glavnoj rundi skupio dva žuta kartona.

Već u prvoj minuti Anderlecht je ozbiljno zaprijetio preko Dioga čiji udarac brani Milanović. U 4. minuti sreća je na strani Puležana kada udarac Rescie zaustavlja vratnica. Nedugo zatim bilježimo i prvu priliku Puležana kada udarac Vukmira s lijeve strane prolazi pored suprotne vratnice. Na isteku iste minute Pula dolazi do prednosti. Milanović je bacio dugu loptu za Prelčeca koji po desnoj strani bježi svom čuvaru i iz nezgodne pozicije sjajno pogađa od suprotne vratnice za erupciju veselja na tribinama – 0:1! Na odgovor Anderlechta čekali smo do 8. minute kada Tomić poprilično lako prolazi kroz obranu Puležana i zabija za 1:1! Nedugo zatim mogli su gosti doći do potpunog preokreta, no udarac Grella brani Milanović. Minutu kasnije Milanović još jednom spašava Puležane kada nakon izgubljene lopte u vlastitoj polovici sjajno zaustavlja udarac Da Silve. Upravo je Milanović s nekoliko sjajnih intervencija najzaslužniji što Anderlecht nije došao do prednosti do sredine poluvremena. U drugih deset minuta Puležani su uspostavili ravnotežu, a i prilike su se znatno teže stvarale. Na odmor se tako otišlo s rezultatom 1:1.

U nastavku Anderlecht u 24. minuti dolazi do prednosti. Gréllo je iz kornera dao povratnu loptu za Dioga koji sjajno s 10 metara od vratnice zabija za 2:1! U 28. minuti Puležani su zaprijetili preko Moravca čiji prvi udarac brani Cristiano, lopta se odbija natrag do Moravca čiji ponovljeni pokušaj zapinje u bloku, no dojam je udarac blokiran rukom, no suci se nisu oglasili. Nedugo zatim start na loptu Deana Moravca dosuđen je kao prekršaj, uz žuti karton, a “crnu minutu” sudačkih propusta vidjeli smo vrlo brzo kada Cristiano na dugu loptu Milanovića igra rukom izvan kaznenog prostora, no sudačka dvojka još je jednom presudila u korist gostiju uz burno negodovanje publike. U 31. minuti Futsal Pula dolazi do izjednačenja. Milanović je odigrao dugu loptu za Osredkara koji glavom s 8 metara savladava Cristiana koji je “zaplivao” u prazno i pri tom se sudario s Osredkarom – 2:2! Nakon dužeg vremena Anderlecht je zaprijetio u 34. minuti kada Diogo udarcem s poprilične udaljenosti trese vratnicu. Minutu kasnije Anderlecht dolazi do nove prednosti. Da Silva je odigrao povratnu loptu za Jelovčića čiji udarac zahvaća Grbića i od vratnice završava u mreži nemoćnog Milanovića – 3:2! Do kraja susreta gledamo nastojanja Puležana da igrom s Milanovićem u polju dođu do izjednačenja, ali bez uspjeha. Najveću priliku propustio je Grbić u 37. minuti kada neometan sa 7-8 metara puca preko gola. Ostalo je 3:2, minimalna pobjeda Anderlechta koji će tako sutra protiv Barcelone po svemu sudeći igrati za plasman na završni turnir “Final Four”. Puležani će pak igrati protiv rumunjskog United Galatija, momčadi protiv koje vjerujemo da “zeleno-žuti” mogu do premijerne pobjede u ovoj fazi natjecanja.

STANOINVEST FUTSAL PULA: Darko Milanović, Daniel Moravac, Dean Moravac, Igor Osredkar, Robert Grbić, Thomas Ignacio Baisel, Bernardo Difonzo, Srđan Lolić, Niko Vukmir, Ivan Šulentić, Nikola Prelčec, Edvin Lorber, trener: Nijaz Mulahmetović

SPORTING ANDERLECHT: Cristiano Marques, Gil De Kerf, Eduardo, Dragan Tomić, Maximiliano Rescia, Rafael Nogueira Da Silva Fits, Roninho, Steven Dillien, Diogo, Franco Jelovčić, Gréllo, Reggy Bex, Bram Meyers, trener: Luca Cragnaz

STRIJELCI: 0:1 Prelčec (4′), 1:1 Tomić (8′), 2:1 Diogo (24′), 2:2 Osredkar (31′), 3:2 Jelovčić (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Sporting Anderlecht 8 (5+3); Stanoinvest Futsal Pula 4 (1+3)