Dinamo na pripremama u Rovinju pobijedio Olimpiju

Dinamo na pripremama u Rovinju pobijedio Olimpiju-123789

DINAMO - OLIMPIJA
Momčad trenera Željka Kopića upisala je prvu pobjedu na početku pripremnog perioda u Rovinju. Plavi su bili bolji od slovenskog prvoligaškog kluba Olimpije i zasluženo slavili rezultatom 2:0. Pogotke su postigli Luka Menalo i Deni Jurić.

Stožer plavih odlučio se za različite postave u oba poluvremena kako bi što više igrača upisalo minutažu u pripremnom periodu. U Rovinj su iz kampa B momčadi stigli i mladi igrači Tomislav Duvnjak, Bartol Barišić i Fran Tomek.

Iduća prijateljska utakmica na rasporedu je u nedjelju 16. siječnja u 14:30h kada će protivnik plavih biti slovenska momčad Koper, uz prijenos na YouTube kanalu Dinama i HNTV-u.

Dva brza pogotka u razmaku od samo jedne minute, pobjeda protiv starog rivala ljubljanske Olimpije, premijerni nastup Petra Bočkaja u njegovu povratničkom mandatu u Dinamu, uspješan ulazak plavih u novu godinu... To je sukus uvodne pripremne utakmice momčadi Dinama koja je u Rovinju svladala Olimpiju s 2:0.

Oba su pogotka osvanula u drugom dijelu, u samo minutu razmaka, i to u koprodukciji Luke Menala i Denija Jurića. Uzajamno su pobijedili po jedan pogodak i asistenciju. Jurić je u 66. minuti spretno primirio loptu u kaznenom prostoru, vješto spustio Menalu koji je s 12 metara pogodio mrežu momčadi za koju je donedavno i sam nastupao na posudbi. Praktički već u sljedećoj akciji sam je Menalo projurio lijevim krilom, zavrnuo pred peterac, a Jurić sa šest metara u padu skrenuo loptu u mrežu za 2:0.

Trener Kopić je, slično kao i njegov kolega na ljubljanskoj klupi, bivši Osijekov trener Dino Skender, nakon 45 minuta promijenio gotovo kompletnu postavu. Jedina je razlika što je u početnoj Olimpijinoj postavi ostao vratar Ivan Banić koji je na klupu preselio tek 15 minuta prije kraja.

Slovenci su pokušali zaprijetiti u početnim minutama kad je Svit Sešlar poslao loptu u kazneni prostor za Mustafu Nukića, a Dinamov vratar, a ovom prilikom i kapetan Danijel Zagorac, pravodobno ušao u udarac. Pokušao je i donedavni Osijekov vezist Marin Pilj, ali lopta je s 18 metara prohujala pored gola. Bartol Franjić pravodobno je ušao u blok Nukiču koji se sjurio s lijeve strane...

Dvije je minijature priredio i Bruno Petković koji je činio napadačku dvojac s Mislavom Oršićem. Prvo je utrčao u kazneni prostor, vještom rolicom se oslobodio čuvara i podvalio loptu ulijevo Oršiću, ali je Banič ipak spriječio pogodak. Ubrzo je potom Bočkaj zavrnuo oštro s lijeve strane, Petković spretno prihvatio, ponovno priredio efektnu rolicu, ljubljanski vratar odbio loptu... Na nju je ponovno natrčao Petković, ali je lopta nakon njegova novog efektnog driblinga završila u bloku. Susret je tako završio sa zasluženih 2:0 za Dinamo.

Rovinj, 11. siječnja 2022., pripremna utakmica

Dinamo – Olimpija 2:0 (0:0), Strijelci: 1:0 Menalo (66.), 2:0 Jurić (67.)

Dinamo:

prvo poluvrijeme: Zagorac – Theophile, Dilaver, Franjić – Špikić, Baturina, Tomek, Ivanušec, Bočkaj – Petković, Oršić;
drugo poluvrijeme: Čavlina – Milić, Lauritsen, Perić – Moharrami, Gojak, Duvnjak, Bulat, Menalo – Jurić, Barišić.
Trener: Željko Kopić

Olimpija:

prvo poluvrijeme: Banić – Boakye, Milović, Crnomarković, Pavlović – Mudražija, Kapun, Pilj – Sešlar, Nukić, Ziljkić;
drugo pluvrijeme: Banić (76. Mauricio) – Andrejašič, Delamea, Ratnik, Fink – Tomić, Korun, Gavrić – Kurež (76. Baskera), Tall, Aldair.
Trener: Dino Skender