Bili tići Hajduka u polufinalu Lige prvaka mladih!

Bili tići Hajduka u polufinalu Lige prvaka mladih!-135195

BORUSSIA DORTMUND - HAJDUK 1:2
Hajdukovi juniori plasirali su se u polufinale Lige prvaka mladih pobijedivši Borussiju Dortmund boljim izvođenjem jedanaesteraca na Signal Iduna Parku u Dortmundu. Hajduk će u polufinalu 21. travnja igrati protiv talijanskog velikana Milana, dok drugi polufinalni par čine nizozemski AZ Alkmaar i portugalski Sporting iz Lisabona. Oba polufinala igrat će se u Nyonu, kao i finale koji je na programu 24. travnja.

Nošeni fanatičnom podrškom preko četiri tisuće naših navijača Bijeli su došli do vodstva pogotkom Mate Antunovića u 72. minuti susreta. Samo četiri minute kasnije Rijkhoff je iz jedanaesterca izjednačio na 1:1 što je bio i konačni rezultat regularnog dijela utakmice.  Uslijedilo je raspucavanje s bijele točke u kojem su igrači obje momčadi bili nevjerojatno precizni i uvjerljivi, a presudni trenutak dogodio se kad je naš vratar Borna Buljan u devetoj seriji obranio udarac Maneu, a Ante Kavelj je potom sigurno pogodio za pobjedu Bijelih. Bila je to još jedna sjajna i nevjerojatno zrela predstava momčadi Marijana Budimira. Bijeli su odigrali taktički odgovorno ne dopustivši domaćinu da stvori konkretniji pritisak. Tijekom devedeset minuta vidjeli smo dva pogotka i nekoliko lijepih šansi na obje strane.

Zaprijetila je domaća momčad prvi put 11. minuti preko Cissea čiji je snažan udarac obranio Buljan, a zatim je u nastavku akcije opasno pucao i Brunner, ali nije pogodio okvir gola.  Uzvratio je Hajduk u 21. minuti preko Brajkovića koji je fantastičnim driblingom prošao dvojicu na rubu šesnaesterca, zatim se izvukao u sredinu i pucao malo pored vrata. Bila je to velika šansa. Nakon toga obje ekipe nastavile su igrati vrlo disciplinirano, a sljedeće veće uzbuđenje stiglo je u nadoknadi prvog poluvremena kada je Vrcić opalio s vrha šesnaesterca, ali vratar Ostrzinski obranio je njegov udarac.

Sljedeću veliku šansu Bijeli su imali nakon što je Brajković u 64. minuti napravio odličan pritisak na stopera domaćih koji griješi, Skoko ide na loptu koju ispred njega izbija vratar Borussije, ali samo do Vrcića koji je na trenutak oklijevao pucati u nebranjeni dio mreže, na kraju dovoljno da ga blokiraju.  I onda stiže 72. minuta u kojoj Mate Antunović fantastičnim pogotkom izaziva erupciju oduševljenja među Hajdukovim navijačima. Odlično je centrirao Brajković, a Antunović glavom s 14 metara šalje loptu u gornji lijevi kut, neobranjivo za vratara Borussije.  Na žalost, vodstvo Hajduka nije trajalo dugo. Sudac Jenkins četiri minute kasnije pokazuje na bijelu točku nakon duela Arkovića i Ludwiga u šesnaestercu Bijelih, a Rijkhoff sigurno realizira najstrožu kaznu za 1:1.  Mogli su hajdukovci slaviti i prije raspucavanja s bijele točke. U nadoknadi je Hrgović ubacio pred vrata domaćina, a Ludwig šalje loptu prema svojim vratima i pogađa - gredu.

Uslijedilo je izvođenje jedanaesteraca u kojem su igrači obje momčadi pokazali veliko samopouzdanje i preciznost, a pobjednika smo dobili tek u devetoj seriji. Buljan je obranio udarac Maneu, a Kavelj pogodio za potvrdu prolaska u polufinale. Prethodno su za Hajduk redom pogađali: Vrcić, Ćalušić, Jurić-Petrašilo, Skoko, Capan, Nazor, Arković i Đolonga.

(Izvor: HNK Hajduk)