Bijeloplavi na korak do treće pobjede

Bijeloplavi na korak do treće pobjede-132837

FSV - PULA 1981 90:85
U 8. kolu Druge muške lige Zapad košarkaši Pule 1981 upisali su šesti poraz sezone, nakon izuzetno borbenih četrdeset minuta, u dramatičnoj posljednjoj minuti, domaći FSV slavio je s konačnih 90:85. Nisu dobro utakmicu otvorili igrači trenere Lea Krizmana, nakon prvih deset minuta bili su u zaostatku od šest razlike (31:25), sredinom druge dionice uhvatili su priključak, no na veliki odmor košarkaši Flumen Sancti Viti ipak odlaze s osjetnom prednošću od osam poena (46:38).

U nastavku Bijeloplavi dodatno pojačavaju agresivnost te se u završnicu susreta ulazi praktički u egalu. Nažalost, greškom semafora za 24 sekunde, koji se pola minute prije kraja resetira i daje domaćinima novi napad pri vodstvu od dva razlike, snovi Puležana za pobjedom se gase, a Riječani mogu slaviti svoju šestu pobjedu sezone.

Kapetan Nikola Milivojević ponovo je predvodio svoju momčad s 30 postignutih koševa, Luka Klarić dodao je 18, a Nathael Komadina 13, dok se u ekipi FSV-a istaknuo Pepelar s 29 koševa na kontu. U posljednjem kolu prvog dijela sezone, sljedećeg će ponedjeljka Bijeloplavi u Pattinaggiu ugostiti momčad Kastva.

FSV - PULA 1981 90:85 (31:25, 15:13, 22:25, 22:22)

FSV: Tvrtković 6, Matić 24, Čondrić 3, Rota, Pepelar 29, Stevanović, Smoković 7, Oprešnik 3, Kostić 10, Šestan 6, Miljković, Starčević 2. Trener: Musić.

Pula 1981: Vučinić 2, Milivojević 30, Damjanac, Vinčić 4, Komadina 13, Klarić 18, Andrilović 5, Maurović, Stojšić 5, Šimac 8. Trener: Krizman.