Arena Cup 2022: Dugopolje petardiralo Iskru, Opatija iznenadila Lokose

Arena Cup 2022: Dugopolje petardiralo Iskru, Opatija iznenadila Lokose-123895

GRUPA FINIDA: LOKOMOTIVA - OPATIJA 2:3, DUGOPOLJE - ISKRA 5:1
Lokomotiva je u nedjelju u grupi Finida odigrala drugu utakmicu Arena kupa protiv Opatije, te upisala poraz. Opatija je trenutno 16. plasirana momčad druge HNL s 11 osvojenih bodova i omjerom dvije pobjede, pet remija te osam poraza, od toga je u zadnjih pet utakmica upisala pet poraza.

Opatija je povela u 8. minuti preko Junuzovića, no već u 13. minuti golom Marka Dabre Lokosi su izjednačili. Potom je Opatija u periodu od 24. do 25. minute postigla dva gola, prvi je bio djelo novopridošlice Paola Grpca, dok je za 3:1 Opatije pogodio ponovno Junuzović. Za konačnih 2:3 gol je postigao Branimir Cipetić u 43. minuti. U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka.

U drugoj utakmici dana uvjerljivom pobjedom 5:1 nad Iskrom iz Danilovgrada momčad Dugopolja pokazala je snagu i ozbiljne ambicije za nastavak 2. HNL. Golove u pobjedi nad petom ekipom prve crnogorske lige zabili su Javorčić, Rodić, Jenjić, a dvostruki strijelac je bio Ivan Brnić i to svi u prvom dijelu utakmice. Za tri dana Dugopolje čeka zadnja utakmica grupne faze Arena kupa protiv Lokomotive, a ovisno o rezultatu čeka ih ili finalna utakmica ili borba za treće mjesto.

Grupa Finida, 2. kolo:

Lokomotiva - Opatija 2:3 (2:3), Strijelci: 0:1 Junuzović (8), 1:1 Dabro (13), 1:2 Grbac (24), 1:3 Junuzović (25), 2:3 Cipetić (43)

Lokomotiva: Nevistić, Mersinaj, Hoxha, Dabro, Kačavenda, Marić, Milićević, Cokaj, Soldo, Stojković, Cipetić. (Santini, Zilinski, Špeljak, Tuci, Smakaj, De Haas, Goričan, Osmanković, Vranjković, Išlić, Vasilj.

Opatija: Susak, Ivančić, Grbac, Bogolin, Klapan, Maloku, Gavrić, Lagumdžija, Junuzović, Bertoša, Kukoč (Milic, Fumić, Belančić, Jukičić, Amoeteng, Hetesi, Sarač, Weitzer, Bilobrk, Varnica, Grujević)

Dugopolje : Iskra Danilovgrad 5:1 (5:0), Strijelci: 1:0 Javorčić (19), 2:0 Brnić (26), 3:0 Rodić (29), 4:0 Jenjić (31), 5:0 Brnić (35), 5:1  Kojašević (70).

Dugopolje: Silić, Kurtović, Čerina, Brnić, Javorčić, Crnički, Mikulić, Rodić, Jenjić, Balić, Karabatić (Lukač, Radoš, Glavović, Bagarić, Bosančić, Kekez, Bašić, Gabrić, Kovačević, Mornar, Pervan)

Iskra Danilovgrad: Spasojević, Kumburović, Wilian, Šahman, Šaletić, Đurišić, Vuković, Obradović B., Perišić, Bakrač, Sekulić  (Radusinović, Tučević, Globarević, Uskoković, Yamamoto, Jovanović, Pavlović, Obradović, Raspopović, Pešukić, Gajić, Pavličević, Kojašević, Javković)