Žilina demonstrirala snagu na otvaranju Kvarnerske Rivijere

Žilina demonstrirala snagu na otvaranju Kvarnerske Rivijere-68362

PORAZ RUDARA NA OTVARANJU KVARNERSKE
Selekcija Rudara na prvoj utakmici ovogodišnje Kvarnerske uvjerljivo je poražena od slovačkog pravaka u svojoj uzrasnoj kategoriji, MŠK Žiline. Već u prvom dijelu rješene su sve nedoumice.

Mrežu Blažine je u 21. minuti načeo Duriš pogotkom s desne strane šesnaesterca. Precizan udarac „ljevicom“ zatresao je suprotnu malu mrežicu domaćeg gola za 0:1.

Samo pet minuta kasnije solo prodor golom za 0:2 okončava Knižka, a u 31. Mariano Černjul propušta najveću prigodu Rudara. Udarac s pet metara šalje preko gola, iako je Petraš već ležao na zemlji. Svaku dvojbu oko pobjednika riješio je Gerebenits prekrasnim udarcem s ruba šesnaesterca, a Labaj je u nastavku povisio na 0:4. Prije negoli je Duriš svojim drugim pogotkom postavio 0:5, Kovari su imali dvije izgledne prigode, ali su Vidak i Kozić bili neprecizni.

RUDAR – ŽILINA 0:5 (0:3)

Labin; Gradski stadion; Gledatelja 250
Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana). Pomoćnici: Mateo Čalić (Marčana), Daniel Starčević (Pula)

Strijelci: 0:1 Duriš 21′, 0:2 Knižka 26′, 0:3 Gerebentis 35′, 0:4 Rokyčak 65′, 0:5 Davidik 68′

Rudar: Blažina, Baskijera (od 54. Peršić), Biljuh (od 66. Gušić), Bilić, T. Licul (od 60. Radola), Belo (od 66. Ivančić), Kozić, Lazarić, M. Černjul (od 55. Vidak), Maksenčuk, E. Černjul.
Žilina: Petraš, Kočiš, Kopas (od. 55 Mihalik), Lacko, Dybala, Knižka, Gerebentis (od 60. Petrak), Duriš (od 50. Rokyčak), Sluka (od 50. Mudry), Mlynar (od 50. Labaj), Davidik.