Zbogom Pulo…

ZAGREB USPJEŠNIJI U PULSKOM HORORU

Susret 24. kola Prve HN Lige izme?u istarskog prvoligaša Pule i Zagreba do svoje 38 minute li?io je više na trening utakmicu nego na ozbiljan susret. Utakmica je bila prava uspavanka pa ne ?udi ponašanje trenera Pule Nenada Gra?ana koji je posve mirno i nezainteresirano promatrao susret. A onda u 38 minuti je sjevnulo grubim startom Zagrebovog igra?a Brklja?e koji je zaradio žuti karton. Ovaj nesportski potez natjerao je pulski vezni red na ve?i angažman i u 40 minuti probojem Jernei?a u kazneni prostor Zagreba i uba?aj lopte koju Maksimovi? sigurnim udarcem smješta iza le?a nemo?nom Draganu Stojki?u. No slavlje puležana nije dugo trajalo jer u 45 minuti Zagreb poravnava rezultat golom Lovreka.

Gol je postignut nakon naba?ene lopte iz prekida kojeg je skrivio pulski igra? Jernei?. U nastavku susreta Zagrebaši pokazuju svoju tehni?ku nadmo? u sredini terena i pulska obrana je stavljena na velike muke. Ve? u drugoj minuti nastavka nastaje gužva pred vratarom Ivešom a to koristi zagrebaš Labudovi? i Zagreb vodi 2:1. Pokušaji Pule da preokrenu rezultat bili su isuviše tehni?ki nedora?eni i jedino su vrijedni spomena bili pokušaji s boka, mladog Radasa. Treneri obje mom?adi izvršili su izmjene igra?a i nastavak susreta ponovno je bio nezanimljiv sve do 89 minute kada uporni Radas vrši još jedan centaršutj kojeg Dragi?evi? glavom pretvara u gol. Pula stihijski u preostale tri minute napada Stojki?eva vrata, a kazna stiže u 93 minuti kada pani?nu reakciju pulske obrane kažnjava Vrdoljak za kona?nih 2:3. Ovaj poraz Pule nagovještava crne dane istarskog prvoligaškog nogometa. (V.V.)