Završeno Državno prvenstvo u daljinskom plivanju u Omišu

Završeno Državno prvenstvo u daljinskom plivanju u Omišu-60580

DALJINSKI PLIVAČI KDPSR POREČ OSVOJILI 7 MEDALJA
Protekle subote u Omišu je održano Državno prvenstvo u daljinskom plivanju na 10.000 m, te ujedno i sedmo natjecanje u Cro Cup seriji 2015.

Plivači Poreča ostvarili su hvalevrijedan rezultat, osvojili pregršt medalja po dobnim kategorijama.

Za KDPSR Poreč u Omišu su nastupili: Natali Žgomba, Aleksandra Stević, Blanka Kvaranta, Filip Husnjak, Ivan Kukolja, Vaso Vulin, Simon B. Milanković, Antonio Žgomba, Goran Višković, Marijan Matuzović, Željko Sušek i Daniel Popović.

U aposlutnom poretku očekivani rezultati, pobjeda Matije Luke Rafaja (Triton Zagreb) u fotofinišu ispred Ivana Šitića i Duje Milana (ob KDP Split).
U ženskoj konkurenciji pobjedila je Karla Šitić (KDP Split), ispred Antonie Bulčić(KDP Split) i Nike Perčić (KDP Primorje).

Najbrži u apsolutnoj muškoj konkurenciji bio je Filip Husnjak (2:13:09), a najbrža cura bila je Natali Žgomba (3:03:05).

Po dobnim kategorijama plivačice i plivači ostvarili su izvanredne rezultate, a osvajači medalja bili su: Aleksandra Stević 3. mjesto, Blanka Kvaranta 2. mjesto, Antonio Žgomba 2. mjesto, Vaso Vulin 2. mjesto, Goran Višković 1. mjesto, Marijan Matuzović 3. mjesto, Željko Sušek 2. mjesto.

Nažalost, organizatori nisu objavili kompletne rezultate po kategorijama, a plivača Ivana Kukolju, koji je na proglašenju rezultata zauzimao 9. mjesto apsolutno, naknadno su diskvalificirali iako ga na startu nisu upozorili da ne smije plivati u neoprenskim hlačama.

Slijedeća postaja daljinskih plivača je otok Ist, gdje je svake godine jedan od najljepših plivačkih maratona uopće, a na kojem će nastupiti samo 7 porečkih plivačica i plivača, obzirom da je odmah dan nakon toga Otvoreno prvenstvo Istre u Limskom kanalu.