Završili 37. Buzetski dani: Faggioli ponovo najbolji

Završili 37. Buzetski dani: Faggioli ponovo najbolji-90963

VILIAM PRODAN IZ BUZETA DRUGOPLASIRANI U KATEGORIJI 1
Talijan Simone Faggioli ponovno je na tronu Buzetskih dana – Europskog prvenstva u brdskom automobilizmu! Nakon dvije održane vožnje, s ukupnim vremenom od 4:14,601 bio je brži od Čeha Miloša Beneša (Osella FA 30) i sunarodnjaka Stefana Di Fulvia (Osella PA 21 EVO). Iako su svi priželjkivali, Faggioli ove godine ipak nije uspio oboriti prošlogodišnji rekord.

Posljednja utrka za Europsko prvenstvo na brdskim stazama, „37. Buzetski dani“ tradicionalno je u grad oktana privukla ponajbolje Starog kontinenta. Buzetsko je brdo od Mosta do Peničići, dužine 5001 metar ponovno ugostilo 211 natjecatelja iz 12 europskih zemalja. Posebnu su pažnju plijenile atraktivne formule i prototipovi.

Nakon dugog vremena najveći hrvatski automobilistički događaj tijekom sva je tri dana pratilo sunčano vrijeme, što je dodatno doprinijelo velikoj posjećenosti publike. Utrka se još bodovala za austrijsko, slovensko i hrvatsko nacionalno prvenstvo. Iako se očekivalo da će pretposljednja utrka otkriti pobjednike Prvenstva Hrvatske, ona je još dodatno povećala neizvjesnost, pa ćemo novog prvaka dobiti tek na zadnjoj ovosezonskoj stanici „brdaša“ u Dubrovniku.

Naime, u kategoriji 1 slavio je Domagoj Pereković (AKK Zanatlija, Mitsubishi Lancer EVP IX) ispred buzetskog asa Viliama Prodana (AK Opatija motorsport, Škoda Fabia R5) i trećeplasiranog Dejana Dimitrijevića (AKK Velika Gorica, Seat Leon). Trenutno vodeći u PH Bojan Juranić (AK Opatija motorsport, Renault Clio) završio je na petom mjestu.

U kategoriji 2 prema očekivanju slavio je Mađar s hrvatskom zastavom Laszlo Szasz (AK Dubrovnik Racing, Reinard 3000 Zytec).
Ovogodišnje natjecanje tijekom sva tri dana privuklo je zavidan broj posjetitelja. U petak se padradom vozila predstavio dio natjecateljskih automobila na buzetskom Trgu Fontana, dok je subota bila rezervirana za posljednje pripreme automobila tijekom treninga na kojem je startalo 211 vozač.