Zasluženo slavlje Puležana u velikom derbiju začelja

Zasluženo slavlje Puležana u velikom derbiju začelja-86949

ŠANAC KARLOVAC - PULA 1981 81:94
Košarkaši Pule 1981 upisali su još jednu važnu pobjedu s kojom nastavljaju svoj mukotrpni bijeg s dna ljestvice. Konačnim rezultatom 81:94 slavili su na kompliciranom gostovanju kod Šanca iz Karlovca te su domaćina relegirali na posljednje mjesto na ljestvici koje ih i matematički vodi u niži rang sljedeće sezone.

Bijelo-plavi su susret 20. kola Prve lige 2017/18 otvorili nervozno, pritisak zbog imperativa pobjede je bio velik te Karlovčani nakon četiri minute vode 12:5. Vraćaju se Puležani koševima Đuguma, Pušića i Božića u egal te prvu četvrtinu zaključuju s prednosti od dva koša (24:26). Odlične četiri minute igre u drugoj dionici domaći koriste za preuzimanje vodstva (37:29) kojeg održavaju sve do velikog odmora na koji Puležani odlaze uz zaostatak od 6 koševa (49:43).

Nije trener Branimir Pavić imao mnogo razloga za zadovoljstvo u tim trenucima, obrana Pule 1981 bila je slaba, košarkaši Šanca su bez većih problema dolazili do završnice i lakih poena. Taj je trend nastavljen i početkom nastavka kada košem Tina Panjevića Karlovčani bježe na neugodnih +9 (54:45) u 24. minuti, no, tada Bijeloplavi rade mini-seriju 9:0 za novo izjednačenje. Košarkaši Šanca se ponovo odvajaju na +8 (66:58) u 28. minuti da bi Vedran Pušić atraktivnim zakucavanjem zaključio 3. četvrtinu kod 68:63 za domaće.

Posljednja dionica kreće u izjednačenom ritmu do 33. minute kada Antonio Kraljić pogađa tricu za posljednje vodstvo domaćina (73:72), nakon čega košarkaši Pule 1981, po tradiciji u zadnje vrijeme, ubacuju u brzinu više, rade seriju 11:1 te dvije minute i pol prije kraja imaju vodstvo 74:83 što će biti dostatno za mirnu završnicu i dva nova velika boda u borbi za opstanak.

Vedran Pušić i Kyron Anderson ponovo su bili najbolji u redovima Pule 1981, prvi je susret završio s 28 postignutih koševa, dok je Amerikanac zabio 25 koševa uz 8 skokova i 5 ukradenih lopti. Marin Đugum dodao je 17 koševa i 10 skokova, Ante Božić 10 koševa i 5 skokova, dok je Vanja Perdija susret završio s 8 koševa. Kod domaćina su najefikasniji bili Matija Češković i Filip Mileta s 24, odnosno 20 koševa.

Bijelo-plavi su ovom pobjedom preskočili na ljestvici i Grafičar s kojim dijele broj bodova i skor (6-14), ali imaju bolju koš razliku, a sljedeće kolo u goste im na parket Doma sportova Mate Parlov stižu upravo Ludbrežani. Novi derbi za ostanak na rasporedu je u nedjelju, 22. travnja, u 17 sati, kada će se, zbog regularnosti natjecanja, igrati i sve ostale utakmice 21. kola.

ŠANAC KARLOVAC - PULA 1981 81:94 (24:26, 25:17, 19:20, 13:31)

Šanac Karlovac: Požar 3, Josipović 13, Panjević 7, Mileta 20, Vladić, Mataković, Škrtić, Stipić, Kraljić 14, Češković 24; trener: Gašparović.
Pula 1981: Perdija 8, Marić 6, Malagić, Anderson 25, Gligorović, Božić 10, Đugum 17, Percan, Zvijerac, Pušić 28; trener: Pavić.