Vlačićima prvo ekipno zlato

Vlačićima prvo ekipno zlato-101636

NA 12. OOŠL
Revanširali su se dečki iz Matije Vlačića Potpićancima za lanjski poraz u finalu košarkaškog turnira, te tako osvojili prvo ekipno zlato za svoju školu na 12. Olimpijadi.

U skupini A sa dvije pobjede najbolji su bili Potpićanci, iako je prvi meč protiv Čepića završio samo 5:4. Dečki iz Raše nisu mogli parirati vršnjacima sa sjevera Labinštine, ali vrijedi istaknuti da su od 20 postignutih koševa zabili čak 6 trica. U skupini B Vlačići su bili bolji od Ribara sa čak 19:2, te izborili revanš sa Potpićancima za lanjski poraz u finalu.

Utakmica za broncu između Ribara i Čepića ponudila je pravu dramu. Čepljani su cijelu utakmicu vodili da bi Labinjani u zadnjih par minuta sa dvije trice preuzimali vodstvo 7:6 i 10:9, ali Čepljani preko slobodnih bacanja poravnavaju i ulazi se u produžetke. Tek nakon 2 produžetka, dečki iz Čepića slavili su sa 12:10, te tako nakon dvije odbojkaške osvojili i treću ekipnu medalju za svoju školu.

Finale je bilo jako kvalitetno. Vlačići su dosta brzo poveli te držali sigurno vodstvo do sredine drugog poluvremena. Međutim Potpićan se budi i dolaze na samo 2 poena zaostatka. Imali su i prilika za poravnanje, ali tada Hadži jednim pogođenim bacanjem odvodi Vlačiće na 3 razlike. Dva šuta imali su Potpićanci u zadnjem napadu za produžetak ali nisu uspjeli.

5. OŠ  Ivana Batelića, Raša

Dvije trećine Olimpijade je za nama, u ponedjeljak je veliki dan, DAN FINALA u 3 ekipna sporta: rukomet M i Ž, te mali nogomet.

Utakmice za 3. mjesta i finala kreću od 16 sati u velikoj dvorani SC Franko Mileta. Najprije se igra muški rukomet, pa ženski i na kraju nogomet.